Muzeum Tradycji Kolejowej w Węgorzewie

Lokalizacja: warmińsko-mazurskie, pow. węgorzewski, gm. Węgorzewo, Węgorzewo, ul. Jaracza 4

Kategorie: Muzea: Kolejnictwa

Muzeum Tradycji Kolejowej w Węgorzewie działa w budynku dworca kolejowego (ul. Jaracza 4). Prowadzi je Fundacja Dziedzictwo Nasze (www.fdn.org.pl/).

Bogaty zbiór zabytkowych urządzeń, narzędzi, a także rozkładów jazdy, fotografii, map dokumentuje historię kolejnictwa dawnych Prus Wschodnich, dzisiejszego województwa warmińsko-mazurskiego i Suwalszczyzny. Przy muzeum funkcjonuje galeria oraz sklepik z pamiątkami. Cyklicznie organizowane są tu wykłady, tematyczne spotkania, seanse filmowe, a także warsztaty dla dzieci i dorosłych.

W sezonie atrakcją muzeum jest wakacyjna linia kolejowa na trasie Węgorzewo − Kętrzyn. Po drodze pociąg zatrzymuje się w Przystani, Kamionku Wielkim, Radziejach, dwa razy w Gierłoży (przy Park Miniatur Mazurolandia i przy Wilczym Szańcu) oraz w Karolewie.

W sezonie ze stacji Węgorzewo odjeżdża pociąg do Kętrzyna i z powrotem. Szczegóły, rozkład jazdy: http://wegorzewo.pl/atrakcje/atrakcja/934/pociag_turystyczny_do_ketrzyna

Muzeum Tradycji Kolejowej od 1 maja do 31 października czynne jest w godz. 12.00-17.00. Poza tym sezonem na zwiedzanie umawiać się można telefonicznie (87 427 14 00). Wychodząc naprzeciw pasażerom, MTK od 8 lipca do 24 września 2017 r. czynne będzie w godz. 10.00-18.00 

Bilety po 4 zł (dorośli) i 3 zł (ulgowe)

 

Polub MTK na Facebooku


 as/Biuro Promocji UM w Węgorzewie
Fot. Anna Styrańczak/Biuro Promocji UM w Węgorzewie

Zdjęcia:

Wszelkie prawa zastrzeżone © Urząd Miejski w Węgorzewie

Realizacja: IDcom-web.pl