Dobra wiadomość: sukces akcji dla Joanny Butrymowicz. Potrafimy być wrażliwi i hojni. Asia: "dzięki Wam będę mogła bawić się z córcią bez bólu"

 (link otworzy duże zdjęcie)

Ta dobra wiadomość już obiegła portale społecznościowe. Jest się czym cieszyć! Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia zachęcaliśmy do dopełniania kwestarskiej puszki dedykowanej Joannie Butrymowicz z Węgorzewa (na zdj. u góry), a dziś, na Trzech Króli, w Wigilię prawosławnego Rizdwa Chrystowoho możemy ogłosić: jest wymarzony prezent pod choinkę! Dla Asi to prezent życia.

Społeczna akcja charytatywna na rzecz borykającej się z poważną chorobą węgorzewianki zakończyła się sukcesem i pokazała, że potrafimy być wrażliwi, solidarni, szczodrzy. Potrafimy być dla siebie... zwyczajnie dobrzy. Radość i satysfakcja tym większa, że to już druga osoba, której życie wspólnie odmieniliśmy.

Zbiórka zakończyła się 20 grudnia. W 2016 roku węgorzewscy wolontariusze zagrzewani do działania i inspirowani oprzez dwójkę organizatorów: Ewę Roch i Piotra Habyka, zebrali 34277 zł. W ten sposób wszyscy, którzy dorzucili swój grosz do pomocowej puli, wsparli Arkadiusza Misiuka, który otrzymał nowy elektryczny wózek inwalidzki (za 11950 zł) oraz Joannę Butrymowicz, która już czeka na zamówioną nową protezę (za 22200 zł). Przesyłka ma nadejść z Warszawskich Zakładów Sprzętu Ortopedycznego SA.

− Serdecznie dziękuję wszystkim ludziom dobrego serca, którzy pomogli mi w zakupie protezy. Dzięki Wam będę mogła lepiej funkcjonować. Moje codzienne życie będzie lepsze. Będę mogła bawić się z córcią bez bólu... − mówi Joanna Butrymowicz. − Jestem wzruszona, że tak wielu ludzi przyłączyło się do zbiórki na protezę dla mnie. Dziękuję wolontariuszom, a przede wszystkim pani Ewie i panu Piotrowi za zorganizowanie całej akcji.

Dodajmy, że w zbiórki angażowali się nie tylko pojedynczy, prywatni darczyńcy, ale także kluby wolontariackie, węgorzewskie władze gminne i powiatowe, stowarzyszenia, przedsiębiorstwa, fundacje, biura, instytucje. Były festyny, koncert charytatywny, kwestarze uczestniczyli w imprezach w całym powiecie − wszędzie byli mile widziani i wspierani. 

Ten wspaniały rok, kiedy razem działaliśmy, uświadomił mi jak wielka jest nasza siła i jak wiele możemy razem osiągnąć pisze na Facebooku Ewa Roch.  Jestem zachwycona, jak wielkie są pokłady miłości i dobroci w ludziach. Wszystkim ogromne dzięki!!!

Drodzy Państwo, potoku dobroci nie wolno zatrzymywać. Już zarejestrowana jest kolejna publiczna zbiórka pieniędzy (na rzecz osób niepełnosprawnych z powiatu węgorzewskiego). Cel: pomoc 17-letniemu Michałowi Ostrowskiemu z Węgorzewa

28 grudnia na stronie akcji na Facebooku odnotowano: pierwsza zbiórka na rzecz Michała już się odbyła. Klub Wolontariacki z Zespołu Szkół Zawodowych w Węgorzewie pod kierunkiem Anny Molisak-Jeżowskiej i Agnieszki Malinowskiej zebrał w czasie kiermaszu świątecznego 431,78 zł. Biorąc pod uwagę pieniądze, jakie nam zostały z dotychczasowej zbiórki, mamy już 1558,78 zł na koncie 

Więcej: https://www.facebook.com/zbiorkanaosobynieplnosprawne/  

(as/BP) Fot. Anna Styrańczak (BP/UM)

Opublikowano: 06 stycznia 2017 17:08

Kategoria: Aktualności

Powiązane wiadomości:

Wyświetleń: 1897

Wszelkie prawa zastrzeżone © Urząd Miejski w Węgorzewie

Realizacja: IDcom-web.pl