Michał, ta wiosna będzie Twoja! Pomagamy, do portfeli sięgnęli też radni miejscy

 (link otworzy duże zdjęcie)
Winda już jest, a to dzięki mieszkance Węgorzewa, która odsprzedała sprzęt w bardzo dobrym stanie, za niewielkie pieniądze. Jeszcze "tylko" nowe drzwi do budynku i montaż platformy. Zbiórka trwa (2017/118/R). Oto krótki raport na temat efektów akcji dobroczynnej na rzecz niepełnosprawnego Michała Ostrowskiego z Węgorzewa.

Przypomnijmy: zbiórka jest kontynuacją działań charytatywnych zainicjowanych przez węgorzewian, Ewę Roch i Piotra Habyka. Nie tak dawno cieszyilśmy się z udanego finału akcji dla Arkadiusza Misiuka (otrzymał elektryczny wózek inwalidzki) i dla Joanny Butrymowicz (węgorzewianie kupili jej protezę kończyny dolnej). Teraz działamy, by pomóc 17-latkowi poruszającemu się na wózku.

Michał cierpi na rdzeniowy zanik mięśni, jest całkowicie niewładny, ale na wózku elektrycznym porusza się z mistrzowską precyzją. Lata wprawy z zanikiem mięśni boryka się od urodzenia. Wystarczy jednak zamienić z nim kilka zdań, by o brakach fizycznych zupełnie zapomnieć. Powiedzieć o Michale: inteligentny to nic nie powiedzieć. Elokwentny, dowcipny − wciąż mało. Przegadać można cały dzień. O czym przekonaliśmy się we wtorek, 7 lutego, kiedy odwiedziliśmy Michała przy jego "stanowisku dowodzenia".

Jestem fejsbukowy, internetowy. To chyba nic dziwnego to mój świat! Uwielbiam internet, gry, uwielbiam pogadać z kolegami o komputerach... Zresztą, uczę się w technikum informatycznym mówi Michał i jak zwykle rozbraja uśmiechem. Po czym dodaje: Ale chętnie, gdybym tylko mógł, odklejałbym się od kompa choćby co drugi dzień. Wyjechałbym na zewnątrz: na grilla, na kebaba (lubię, nie ukrywam!), albo po prostu powdychać świeże powietrze. Na razie każde takie "wyjście" to cała skomplikowana operacja...

...bo wózek Michała waży 110 kilogramów. Potrzeba aż czworga dorosłych do jego dźwignięcia. Udaje się nam zorganizować taki spacer raz na jakiś czas. Z kolei lżejszy, pchany wózek, to duży dyskomfort w poruszaniu się  wyjaśnia Irena Ostrowska, mama.  Dlatego akcja węgorzewian na rzecz syna to wielka rzecz. Jesteśmy za ten gest ogromnie wdzięczni. Finansowo taka rewolucja byłaby dla nas nie do udźwignięcia.

Cel zbiórki coraz bliższy. Zanim niedawno zakupiona platforma zostanie zamontowana w budynku przy Kraszewskiego, gdzie Michał mieszka (konieczne będzie wybicie w ścianie okna balkonowego), trzeba będzie wymienić drzwi wejściowe do domu. Przedsięwzięcie kosztowne, ale, jak dowodzą poprzednie akcje, w Węgorzewie nie ma rzeczy niemożliwych. Za nami pierwsze kiermasze, zbiórki, do akcji ostatnio dołączyli też węgorzewscy radni miejscy.

Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować węgorzewskim Radnym za zaangażowanie i wsparcie finansowe naszej zbiórki. W czasie ostatniej sesji Rady Miejskiej przekazali dobrowolne datki. Zebrana kwota w wysokości 890 zł w całości trafiła na konto Michała Ostrowskiego. Dziękujemy za wielkie serca. Jesteśmy coraz bliżej wiosny i montażu platformy czytamy na Facebooku. 

Na 25 marca wolontariusze szykują festyn charytatywny. Wydarzenie rozpocznie się biegiem na 5-kilometrowej trasie, a zakończy w hali miejskiej. Początek spotkania: godz. 14.30.

W programie tradycyjny kiermasz rozmaitości, promocja zdrowej żywności (będziemy częstować świeżo wyciskanymi sokami!), pokaz kulinarny, zumba, fitness, a dla dzieci szalone plastyczne zabawy. Zapraszamy już dziś!  zachęca do udziału Ewa Roch.

Śledź wydarzenie na FB: facebook.com/zbiorkanaosobynieplnosprawne/?fref=ts


Przypominamy, że datki dla Michała mozna wpłacać na konto (użyczone na ten cel bezpłatnie) fundacji Bonus Pastor.

27 9348 0000 0009 6146 2000 0020
Mazurska Fundacja Edukacyjna Bonus Pastor, ul. Pionierów 4, 11-600 Węgorzewo
Pamiętajcie o dopisku "darowizna dla Michała Ostrowskiego"

 

(as/BP)
Na zdjęciu: Michał z 4-letnim bratem Aleksandrem i mamą Ireną
Fot. Anna Styrańczak (BP/UM)


Opublikowano: 07 lutego 2017 10:31

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Załączniki:

Plakat do pobrania [109.1 KB]

Powiązane wiadomości:

Wyświetleń: 2605

Wszelkie prawa zastrzeżone © Urząd Miejski w Węgorzewie

Realizacja: IDcom-web.pl