Dług, żałoba, rewolwery i nagły wybuch miłości. A buty? Cisną!

 (link otworzy duże zdjęcie)

Aż szkoda, że węgorzewskie bibliotekarki tę terapię serwują nam tylko raz w roku. Działa niezawodnie, długofalowo, w dodatku żadnych skutków ubocznych − może tylko poza lekkim bólem brzucha i kilkoma nowymi zmarszczkami mimicznymi do kolekcji. Ostatnią sesję śmiechoterapii przeszliśmy w czwartkowe popołudnie (20 kwietnia).

Na scenie Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Węgorzewie wystąpili: grupa kabaretowa z Powiatowego Domu Samopomocy w Węgorzewie (w krótkich skeczach o miłości i życiu rodzinnym, jak zwkle zabawnie i błyskotliwie!), kabaret BiS z Liceum Ogólnokształcącego w Węgorzewie (współczesna wersja klasyki dziecięcej i prześmieszna lekcja języka ojczystego w wydaniu anglojęzycznych polonistów) oraz słuchacze węgorzewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku (kabaret "Wapno Gaszone", pełen wigoru, dystansu, humoru i... tak, tak! Seksapealu!). Na tym nie koniec. Po popisach − przeplatanych dowcipnym prowadzeniem dyretorki MGB-P Katarzyny Subotowicz ("Kopciuszek" to dowód na to, że para butów może odmienić życie. A buty? Cisną!) albo: Codziennie wyglądam ślicznie, ale dziś to już przesadziłam!) − przyszedł czas na komedie, słynne jednoaktowe "krotochwile" ikony gatunku: Antoniego Czechowa. Odczytali je czytelnicy placówki: Krystyna Stępkowska, Dariusz Polonis i Mirosław Rawczak ("Niedźwiedź") oraz Anna Styrańczak, Tomasz Grunwald i Zbigniew Strzałkowski ("Oświadczyny"). Obie sztuki to krótkie, acz wybuchowe historie miłosne zwieńczone oświadczynami.

Pogrążona w żałobie temperamentna, atrakcyjna wdówka, krewki Smirnof, który w okamgnieniu z nadpobudliwego, wściekłego (nienawidzącego kobiet) wierzyciela zamienia się w amanta, pojedynek na rewolwery i ta zmysłowa lekcja strzelania... Nikt tego lepiej by nie zagrał niż powściągliwa w wyrazie, ale jakże sugestywna Stępkowska i absolutnie utalentowany Polonis. Czekamy na Was w kolejnych wcieleniach, Wasze miejsce jest na scenie.  

W programie Śmiechoterapii znalazł się też monolog Hanki Bielickiej w rewelacyjnym wykonaniu Zbigniewa Strzałkowskiego (brawo!) i wiersz węgorzewskich licealistów z klasy IIIA w interpretacji Tomasza Wiertla. Dodajmy też, że organizatorki wydarzenia zadbały o terapeutyczny wymiar każdego z najdrobniejszych elementów wieczoru − z aktorską gażą włącznie. Do rąk każdego z widzów powędrował cukierek z wesołą przypowiastką, a artyści opłaceni zostali... rzodkwią, sałatą (Jest świeża sałata? Poproszę dwadzieścia!), tudzież "kapuchą". Na zdrowie!  

Organizatorem Śmiechoterapii bez recepty i konsultacji z lekarzem jest Miejsko-Gminna Biblioteki Publicznej w Węgorzewie

Biblioteka czynna jest od wtorku do piątku w godz. 9.00-17.00, w soboty w godz. 9.0-14.00
ul. Żeromskiego 2; 11-600 Węgorzewo
tel.: 87 427 20 92
e-mail: mgbp@wp.pl  

http://mgbp.internetdsl.pl/

(as/BP)
Na zdjęciu u góry: Krystyna Stępkowska i Dariusz Polonis
Fot. Anna Styrańczak (BP/UM)

Opublikowano: 21 kwietnia 2017 15:11

Kategoria: Aktualności

Filmy:

Wyświetleń: 661

Wszelkie prawa zastrzeżone © Urząd Miejski w Węgorzewie

Realizacja: IDcom-web.pl