Bike Tour Węgorzewo: podejmij wyzwanie, pokonaj trasę nad Święcajtami na czas! Zapraszamy też dzieci i kibiców!

 (link otworzy duże zdjęcie)
Przed nami czwarty etap emocjonujących wyścigów rowerowych Mazury MTB, składających się na klasyfikację generalną. Toury w Giżycku i w Mrągowie zostały już rozegrane, tym razem, 20 maja, kolarzy czeka trasa w Węgorzewie. Zawodnicy pojadą ścieżkami w okolicach wzgórza nad Święcajtami (zabytkowy cmentarz), ośrodka Piękny Brzeg i campingu Rusałka.

Bike Tour Węgorzewo rozegrany zostanie na rundach. Trasa prowadzić będzie po zboczach jeziora Święcajty w kierunku na półwysep Kal – dynamiczna, zróżnicowana, prawie w całości poprowadzona po krętych duktach leśnych (ok. 16 km, ok. 180 metrów przewyższenia, podłoże suche, twarde). 

  • Dystans maraton: cztery rundy (64 km)
  • Dystans półmaraton: dwie rundy (32 km)
  • Dystans hobby: jedna runda (16 km)

Organizator wprowadza limit wjazdu na czwarte okrążenie na dystansie maraton do godziny 14.00. Początek: godz. 11.00. O godz. 11.30 ruszy wyścig Mini Race, w którym udział mogą brać dzieci w wieku od 1 do 13 lat (podzielone na kategorie wiekowe). Warunkiem uczestnictwa w rywalizacji dziecięcej jest posiadanie sprawnego roweru i kasku.

Uwaga! Na uczestników wydarzenia czeka też strefa kibica, a w niej: stoisko fizjoterapeuty, do wylosowania rejs motorówką (dla całej rodziny!) lub lot spadochronem, prezentacja i nauka sportów wodnych, gry i zabawy, wspólne pieczenie pizzy, ognisko. Zapraszamy!

Rejestracja zawodników, aktualności, regulamin, galerie: http://www.mazurymtb.pl/

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/MazuryMTB/?fref=ts

Biuro Bike Touru Węgorzewo:
Ośrodek Wypoczynkowy Piękny Brzeg, ul. Leśna 20, 11-600 Węgorzewo
recepcja@pieknybrzeg.pl  


Kalendarz:

8 kwietnia Giżycko
29 kwietnia Mrągowo
30 kwietnia Mrągowo
20 maja Węgorzewo
3 czerwca info wkrótce
25 czerwca Mikołajki
1 lipca Mrągowo
19 sierpnia Węgorzewo
3 września Gałkowo
10 września Krutyń
1 października Mrągowo

 

Wyścig Mazury MTB ma na celu nie tylko popularyzację kolarstwa górskiego jako wspaniałego sportu wyczynowego, jest także propozycją aktywnego spędzenia wolnego czasu z rodziną na łonie natury. Chcesz pokonać swoje słabości, stawiasz sobie nowe cele, szukasz nowych tras? Odkryj Mazury!

Organizator: Stowarzyszenie Luz Grupa w Mrągowie, współorganizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Węgorzewie, Biuro Promocji gminy Węgorzewo

(as/BP)
Fot. RoobiShot Photography

wegorzewo_bbbbb.jpg

mini_race_aaa.jpg

Opublikowano: 11 maja 2017 09:37

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Powiązane wiadomości:

Wyświetleń: 578

Wszelkie prawa zastrzeżone © Urząd Miejski w Węgorzewie

Realizacja: IDcom-web.pl