Szkoła Podstawowa nr 1 im. M. Kopernika w Węgorzewie w złotej dziesiątce w województwie!

 (link otworzy duże zdjęcie)
Laureaci tegorocznej edycji konkursów przedmiotowych dla szkół podstawowych i gimnazjów, posiadający co najmniej dwa tytuły zostali zaproszeni na galę zorganizowaną 7 czerwca przez Kuratorium Oświaty w Olsztynie. Znalazła się wśród nich Natalia Rusinek, uczennica węgorzewskiej Jedynki, która z rąk warmińsko-mazurskiego kuratora oświaty Krzysztofa Marka Nowackiego oraz Sławomira Sadowskiego, wicewojewody warmińsko-mazurskiego, odebrała okolicznościowy dyplom i upominek.

Podczas spotkania zaprezentowane zostały dwie „złote dziesiątki” szkół podstawowych i gimnazjów z największą liczbą laureatów. Miła niespodzianka: na ósmym miejscu listy rankingowej, w doborowym towarzystwie szkół z dużych ośrodków, tj. Olsztyna, Elbląga i Ełku, widnieje Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Węgorzewie, której uczniowie zdobyli cztery tytuły laureata!

− Czułam ogromną satysfakcję odbierając dyplom z rąk kuratora oświaty − mówi wicedyrektorka SP nr 1 Krzysztofa Brodecka (i współautorka sukcesu, nauczycielka dwojga laureatów konkursu języka polskiego).

Gratulujemy Natalii i wszystkim lauretaom!

Więcej o gali: www.ko.olsztyn.pl/2017/06/08/gala-laureatow-konkursow-przedmiotowych-rok-szkolny-20162017/

 

Uwaga! Przed nami Dzień Otwartych Drzwi w Jedynce! Zapraszamy 21 czerwca od godz. 9.00

Szkoła Podstawowa nr 1 im. M. Kopernika w Węgorzewie zaprasza na dzień otwartych drzwi. Wydarzenie będzie miało formę happeningu. Hasło przewodnie: Szkoła przyjazna środowisku. Warto zajrzeć – na miejscu czekać będą na nas eksperckie punkty konsultacyjne (m.in. poświęcone turystyce rowerowej, żeglarstwu), chętni wykonają ozdoby z materiałów recyklingowych, wezmą udział w quizie, w zabawach ruchowych, obejrzą wystawy prac (wśród nich wykonane przez uczniów Jedynki plakaty z apelem do turystów o poszanowanie przyrody). W programie także konkurs piosenki i zwiedzanie placówki

Wydarzenie w ramach projektu Szkolna Akademia Ekologii


(as/BP, wg tekstu Barbary Grabińskiej/SP nr 1 w Węgorzewie)
Fot. Piotr Bacewicz

 

Opublikowano: 14 czerwca 2017 15:24

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 1016

Wszelkie prawa zastrzeżone © Urząd Miejski w Węgorzewie

Realizacja: IDcom-web.pl