Innowacje pedagogiczne z konikiem, gońcem i wieżą. Radzieje kochają szachy!

 (link otworzy duże zdjęcie)
Radziejscy uczniowie nie od dziś mocni są w szachach (dzięki regularnym treniongom prowadzonym przez wuefistę Macieja Westfalewicza), a w tym roku szkolnym oddali się tej pasji już w ramach szkolnego projektu. 

Podsumowaniem przygody z królewską grą (całorocznej, bo nauka gry trwała od września) był Turniej Klasowy w Szachach rozegrany 8 czerwca w drugiej klasie radziejskiej szkoły podstawowej. Dodajmy, że od lutego zajęcia szachowe w Zespole Szkół w Radziecjach znalazły się na liście innowacji pedagogicznych rejestrowanych przez Kuratorium Oświaty.

W czasie zawodów rozegrano pięć rund po osiem minut. Partie rozgrywane były bez zegarów, jeżeli żaden zawodnik nie zdołał dać mata, sędzia decydował o wygranej na podstawie punktów i sytuacji na szachownicy. Wszyscy walczyli bardzo dzielnie wykazując się dużymi umiejętnościami. Organizatorem i sędzią zawodów był wspomniany nauczyciel wychowania fizycznego Maciej Westfalewicz.

 

Wyniki

 

dziewczęta

I Kinga Mendalka
II Monika Pasztor
III Julia Pietrusiewicz


chłopcy

I Maksymilian Karczmarz
II Bartłomiej Sobolewski
III Wojciech Jankowski


 Strona Zespołu Szkół im. Bohaterów Września w Radziejach: www.radzieje.lap.pl/

(as/BP, wg informacji Macieja Westfalewicza)
Zdjecie z zajęć otwartych z udziałem rodziców, zorganizowanych w radziejskiej szkole w kwietniu w ramach programu "Szachy w Szkole"
Fot. Facebook (Zespół Szkół im. Bohaterów Września w Radziejach)

 

 

Opublikowano: 15 czerwca 2017 19:03

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 453

Wszelkie prawa zastrzeżone © Urząd Miejski w Węgorzewie

Realizacja: IDcom-web.pl