Z gospodarską wizytą na węgorzewskim (przyszłym) rondzie

 (link otworzy duże zdjęcie)
Budowę ronda na co dzień obserwują mieszkańcy Węgorzewa i okolicznych miejscowości, przyglądają jej się kierowcy, robią to też (przede wszystkim) inwestorzy i samorządowcy. W środę, 14 czerwca, skrzyżowanie ulic Targowej i Armii Krajowej odwiedzili: poseł na Sejm RP Wojciech Kossakowski (w towarzystwie Waldemara Ołyńskiego) i burmistrz Węgorzewa Krzysztof Piwowarczyk.

− Jesteśmy zadowoleni z postępów w pracach − o realizację inwestycji węgorzewianie mogą czuć się spokojni. Właśnie dobiegła końca (nieco przed czasem) przebudowa infrastruktury podziemnej [sieć energetyczna, gazowa], wkrótce ruszą właściwe prace drogowe − mówił burmistrz Krzysztof Piwowarczyk.

Tematem rozmów na przyszłym rondzie była nie tylko ta część Węgorzewa, ale i planowana budowa zatok autobusowych przy "krajówce" w Klimkach, Perłach i Rudziszkach. Wszystkie te inwestycje (rondo, zatoki) prowadzi Generalna Dyrekcja Krajowych i Autostrad w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. W typowaniu wszystkich tytułowych "miejsc niebezpiecznych" w naszej gminie poseł Kossakowski ma swój udział.

Miejmy nadzieję, że to nie ostatnia taka wizyta taka "gospodarska" wizyta w Węgorzewie − i nie ostatnie rządowe inwestycje w mieście, które się rozwija i w którym jest jeszcze wiele do zrobienia.

Przypomnijmy, że zakończenie przebudowy skrzyżowania drogi krajowej 63 (jej częścią jest ul. Armii Krajowej) i drogi wojewódzkiej nr 650 (ul. Targowa to jej odcinek) planowane jest na 31 października br. Zadanie zostanie zrealizowane przy współudziale gminy Węgorzewo, która pokryje koszt budowy oświetlenia (85,4 tys. zł). Wartość inwestycji: 3,4 mln

(as/BP)
Fot. Anna Styrańczak (BP/UM)

Opublikowano: 16 czerwca 2017 11:29

Kategoria: Aktualności

Powiązane wiadomości:

Wyświetleń: 1944

Wszelkie prawa zastrzeżone © Urząd Miejski w Węgorzewie

Realizacja: IDcom-web.pl