Dni Węgorzewa. Stulichy już podkute i osiodłane :) Przybywajcie w niedzielę na VI Czempionat Koni Zimnokrwistych

 (link otworzy duże zdjęcie)
Podwęgorzewskie Stulichy zapraszają na doroczny Czempionat Koni Zimnokrwistych, wydarzenie, które już od sześciu lat gromadzi tłumy wielbicieli dobrej rodzinnej zabawy na świeżym powietrzu, w swojskich klimatach. 

Podobnie, jak podczas pierwszej edycji tego wydarzenia, na wybiegu zobaczymy ogiery, które... przejdą m.in. próbę dzielności. Na czym ona polega? O tym przekonamy się już w niedzielę, 16 lipca. Początek imprezy: godz. 10.00.

Czempionatowi jak zawsze towarzyszyć będzie festyn. W programie pokaz ułanów, prezentacja Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, 11. Mazurskiego Pułku Artylerii, a także wystawa gołębi i pokaz pieczenia sękacza. Mnóstwo atrakcji czeka na maluchy (będą gry, zabawy, konkursy).

Do udziału w akcji charytatywnej na rzecz borykającego się z ciężką chorobą wrodzoną (rozszczep kręgosłupa) 9-letniego Łukasza Filipka z Węgorzewa zapraszają węgprzewscy wolontariusze zrzeszeni pod hasłem Pomagam bo Lubię (zobaczcie, co szykują: www.facebook.com/zbiorkanaosobynieplnosprawne/).

Organizatorzy czempionatu: Stulichańskie Stowarzyszenie Wspierania Sportów Wodnych i Konnych; Warmińsko-Mazurski Związek Hodowców Koni w Olsztynie oraz Gmina Węgorzewo

(as/BP)
Fot. Anna Styrańczak (BP/UM)

Opublikowano: 13 lipca 2017 14:26

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Powiązane wiadomości:

Wyświetleń: 791

Wszelkie prawa zastrzeżone © Urząd Miejski w Węgorzewie

Realizacja: IDcom-web.pl