Dni Węgorzewa międzynarodowe czyli festiwal zespołów folklorystycznych mniejszości narodowych. To trzeba zobaczyć!

 (link otworzy duże zdjęcie)
Jedna z naszych najbarwniejszych ipmrez kulturalnych w tym roku wzbogaci repertuar Dni Węgorzewa. Na scenie amfiteatru przy placu Wolności wystąpią zespoły ludowe z Polski i z zagranicy, które działają na rzecz podtrzymania i krzewienia kultury mniejszości etnicznych. 15 i 16 lipca zapraszamy na XXII Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Folklorystycznych Mniejszości Narodowych.

Pierwszego dnia gwiazdą wieczoru będzie zespół Tseruli (Tbilisi, Gruzja). Na węgorzewskiej scenie zaprezentują się także młodzi artyści z Białorusi, Słowacji i Serbii oraz najlepsze zespoły ukraińskie – z Kijowa (Barwinok, Perwocwit), Charkowa (Zakabłuky), Łucka (Radist'), Nowej Wodołahy (Werbyczeńka) i Odessy (Migdal).

Zapraszamy w sobotę i niedzielę na godz. 16.00.

Tradycyjnie festiwal rozpocznie barwny korowód artystów w ludowych strojach, który przemierzy ulice wokół placu Wolności, krótkie koncerty taneczne zobaczą także przechodnie w centrum miasta. 

Organizatorzy: Stowarzyszenie Integracji i Rozwoju Kulturalnego Mniejszości Narodowych w Polsce Czeremosz w Węgorzewie, Węgorzewskie Centrum Kultury

as/BP)
Fot. Anna Styrańczak (BP/UM)

Opublikowano: 13 lipca 2017 14:50

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Powiązane wiadomości:

Wyświetleń: 834

Wszelkie prawa zastrzeżone © Urząd Miejski w Węgorzewie

Realizacja: IDcom-web.pl