Dni Węgorzewa z orkiestrą symfoniczną, pod żaglami i wśród przyjaciół zza granicy

 (link otworzy duże zdjęcie)
Mamy Dni Węgorzewa 2017. Za nami koncert Królewskiej Orkiestry Symfonicznej z Warszawy oraz Regaty o Puchar Burmistrza Węgorzewa Krzysztofa Piwowarczyka. Trwa Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Folklorystycznych Mniejszości Narodowych (15-16 lipca), jutro zapraszamy także na VI Czempionat Koni Zimnokrwistych.

Podczas koncertu orkiestry symfonicznej 14 lipca usłyszeliśmy klasyczne kompozycje między innymi Vittorio Montiego, Fritza Kreislera, ale też Michała Urbaniaka, Beattlesów. Gwiazdą wieczoru był Wadim Brodski, wirtuoz skrzypiec. Wspaniale było też usłyszeć wokal Tomasza Filipczaka, "naszego" Jerzego Dorosza czy młodziutkiej zwyciężczyni ogólnopolskiego konkursu piosenki Wojska Polskiego Gabrieli Kalinowskiej. Za świetny jazzowy wstęp dziękujemy zespołowi Small Band z Węgorzewskiego Centrum Kultury, kierowanemu przez Mirosława Gostomskiego (puzon) i Mirosława Błudnia, dyrektora WCK (fortepian).

Sobota, 15 lipca, rozpoczęła się Regatami o Puchar Burmistrza Węgorzewa Krzysztofa Piwowarczyka. Wystartowało 10 załóg (jedna wycofała się po pierwszym wyścigu). Zwycięzcy: Marian Bełbot i jego załoga na Bolero (w kategorii jachtów powyżej 7,5 m) oraz załoga Piotra Pruszki na jachcie Haze (w kategorii jachtów poniżej 7,5 m). Sędziowała Regiba Flis. Dziękujemy!

W ramach Dni Węgorzewa w tym roku odbywa się także XXII Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Folklorystycznych Mniejszości Narodowych (15-16 lipca). Wydarzenie tradycyjnie rozpoczęło się spotkaniem gości z burmistrzem Węgorzewa Krzysztofem Piwowarczykiem oraz Wołodymyrem Deneką, prezesem węgorzewskiego stowarzyszenia Czeremosz, które jest organizatorem festiwalu. 

Ukraina, Gruzja, Serbia, Białoruś, Słowacja - artyści z tych krajów już tańczą na węgorzewskiej scenie. Wśród nich młodzież z Węgorzewa i okolic z zespołu Czeremosz, która wystąpiła między innymi w krakowiaku. Warto zobaczyć! I jeszcze jedno: wśród gości są tancerze reaktywowanego zespołu Barwinok, tego samego, który w 2014 roku był w Węgorzewie reprezentując okupowany Ługańsk... Węgorzewianie pokazali wówczas serce zasypując członków zespołu darami, nie szczędząc słów otuchy. Barwinok rozpoczął nowe życie w Kijowie, działa i rozwija się podbijając sceny całej Europy. Zawsze będziecie u nas mile widziani!

Przypominamy, że koncerty trwają dwa dni. Jutro, w niedzielę, zapraszamy na plac Wolności na godz. 16.00.

Galeria zdjęć z festiwalu: http://wegorzewo.pl/galeria/zdjecia/15065/xxii_miedzynarodowy_festiwal_dzieciecych_i_mlodziezowych_zespolo

(as/BP)
Fot. Anna Styrańczak (BP/UM) 

 

Opublikowano: 15 lipca 2017 22:23

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Dni Węgorzewa 2017 w muszli koncertowej i pod żaglami

Filmy:

Wyświetleń: 672

Wszelkie prawa zastrzeżone © Urząd Miejski w Węgorzewie

Realizacja: IDcom-web.pl