Pomogliśmy Arkowi Misiukowi, Asi Butrymowicz i Michałowi Ostrowskiemu. Teraz pomożemy Łukaszowi Filipkowi! Zaczynamy od jutra w Stulichach

 (link otworzy duże zdjęcie)

Poznajecie? Tak, to Michał Ostrowski z Węgorzewa. Szczęśliwy :) I mobilny. Na zdjęciu złapany tuż przed wypadem na kebaba. Niech Michał będzie dla Was (dla nas) motywacją do udziału w kolejnych akcjach wolontariuszy działającychw Węgorzewie pod szyldem  Pomagam bo Lubię.

Dzięki zbiórce pieniędzy (prowadzona była przez ostatnie miesiące podczas wielu akcji) Michał ma specjalną platformę zainstalowaną w jego domu − dzięki niej może wyjeżdżać samodzielnie (z małą pomocą rodziców). Nie musi już walczyć ze schodami i drzwiami z całym zastępem krewnych, przyjaciół, znajomych i sąsiadów. Mało tego. Ze środków zgromadzonych "do puszek" udało się też wyremontować Michałowi łazienkę, drzwi wejściowe do budynku, w którym mieszka i jeszcze uzupełnić jego sprzęt komputerowy (który jest dla niego oknem na świat).

 

Dodajmy, że dotychczas pomogliśmy tekże Arkadiuszowi Misiukowi (elektryczny wózek inwalidzki!) oraz Joannie Butrymowicz (nowa nóżka proteza kończyny dolnej)

O akcjach pisaliśmy tu:

http://wegorzewo.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/106361/dobra_wiadomosc_sukces_akcji_dla_joanny_butrymowicz_potrafimy_by

http://wegorzewo.pl/wiadomosci/archiwum/1/wiadomosc/102932/dobro_wygrywa_wozek_kupiony_arek_misiuk_tak_bardzo_wam_dziekuje_


Na koncie publicznej zbiórki Pomagam Bo Lubię na Rzecz Osób Niepełnosprawnych z Powiatu Węgorzewskiego zostało 3291 zł 69 gr. Nowe wyzwanie: Łukasz Filipek, borykający się z ciężką chorobą wrodzoną (rozszczep kręgosłupa) 9-latek z Węgorzewa. Jutro, 16 lipca, działamy dla Łukasza w Stulichach podczas VI Czempionatu Koni Zimnokrwistych.

− W Stulichach szykujemy megastoisko. Na sprzedaz czekaj już kolekcja około stu dzbanków, biżuteria, obrazy i fanty przygotowane przez różne ośrodki. Do tego grochówka i bigos (sponsorowane przez Szpital Psychiatryczny SPZOZ w Węgorzewie), zupa rybna i ciasta, ciasteczka oraz wegetariańskie pierogi − zachęca do udziału w kwescie Ewa Roch z Węgorzewa, wolontariuszka i koordynatorka wspomnianych akcji charytatywnych.


Więcej o Michale, efekcie naszych działań i planach w najbliższym numerze Gazety Węgorzewskiej (20 lipca) oraz na tej stronie wkrótce.

 

Datki z dopiskiem "darowizna dla Łukasza" 
można wpłacać na konto:

27 9348 0000 0009 6146 2000 0020

Mazurska Fundacja Edukacyjna Bonus Pastor, ul. Pionierów 4, 11-600 Węgorzewo
(as/BP)
Fot. Anna Styrańczak (BP/UM)

Opublikowano: 15 lipca 2017 21:00

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Powiązane wiadomości:

Wyświetleń: 303

Wszelkie prawa zastrzeżone © Urząd Miejski w Węgorzewie

Realizacja: IDcom-web.pl