Lekkoatletka z Węgorzewa, Klaudia Nazarowicz, przeszła przez stadion AWF w Warszawie jak huragan! Mamy Mistrzynię Polski!

 (link otworzy duże zdjęcie)
Klaudia Nazarowicz z Uczniowskiego Klubu Sportowego Sokół w Węgorzewie została Mistrzynią Polski podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży U18 w siedmioboju! Zawody trwały od 4 do 6 sierpnia, odbyły się na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

Klaudia zaczęła rywalizację od biegu na 100 m przez płotki i uzyskała czas: 14.56 s (zaledwie o 0,02 s gorzej od rekordu życiowego!). Kolejne konkurencje pierwszego dnia zawodów: skok wzwyż (pierwszy rekord życiowy poprawiony o 5 cm, Klaudia skoczyła 161 cm), pchnięcie kulą (o 34 cm pobity drugi rekord życiowy), bieg na 200 metrów (rekord życiowy: 26,14 s, Klaudia pobiegła o 0,34 s szybciej od poprzedniego rekordu).

Po zakończeniu pierwszego dnia rywalizacji Klaudia miała nad drugą zawodniczką przewagę 76 punktów, nad trzecią − 111 punktów, nad czwartą − aż 333 pkt.

Drugiego dnia rywalizacje siedmioboistki zaczynały od skoku w dal, wynik uzyskany przez Klaudię to 5,68 cm. Piątą konkurencją był rzut oszczepem (kolejny rekord życiowy: 32,67 m, poprawiony o 3,17 m). Przystępując do ostatniej konkurencji − siedmioboku biegu na 800 metrów − zawodniczka z Węgorzewa miała przewagę nad drugą już o 177 pkt! (czas, który uzyskała Klaudia, to 2:32:06 s, kolejny rekord życiowy poprawiony o ponad 2 sekundy!).

Suma zgromadzonych punktów wyniosła 5062 pkt − to o 429 oczek poprawiony rekord życiowy w siedmioboku. Dodajmy, że Klaudia Nazarowicz jako jedyna przekroczyła granicę 5000 tysięcy punktów!

− Jestem ogromnie dumny z Klaudii − z jej postawy, z tego, jaki trud wkłada w codzienne treningi. Cieszę się ogromnie z jej sukcesu. Ciężko na niego pracowała. Tytuł Mistrzyni Polskiu należy się Klaudii w stu procentach − mówi trener Krystian Paluch i dodaje: − To szczęście − pracować z takimi zawodnikami.

Klaudio, gratulujemy Ci serdecznie! Ściskamy dłoń także trenerowi Krystianowi Paluchowi.

(as/BP, wg informacji Krystiana Pakucha)
Na zdjęciu u góry Klaudia Nazarowicz druga od lewej
Fot. Tomasz Kasjaniuk (pierwsze trzy zdjęcia) i archiwum prywatne

Opublikowano: 07 sierpnia 2017 18:29

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Powiązane wiadomości:

Wyświetleń: 2093

Wszelkie prawa zastrzeżone © Urząd Miejski w Węgorzewie

Realizacja: IDcom-web.pl