Węgorzewianin Jakub Wojciechowski na podium Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Bydgoszczy!

(link otworzy duże zdjęcie)

Doskonale spisali się zawodnicy węgorzewskiego UKS-u Koszałek Opałek w ostatni weekend (4-6 sierpnia) podczas Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych i Mistrzostw Polski Juniorów Starszych w Bydgoszczy, rozegranych w ramach XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Dwa medale zdobył kanadyjkarz Jakub Wojciechowski (junior młodszy): w C-1 na 500 m wywalczył srebro, a w C-1 na 1000 m − brąz!

O podium otarł się się duet kanadyjkarzy, także juniorów młodszych: Tymoteusz Głuch i Patryk Szram, którzy zdobyli IV (w C-2 na 5000 m) i V miejsce (C-2 na 500 m). W tej kategorii wiekowej Bartosz Walnicki w C-1 na 5000 m w finale był 11.

Bardzo dobre VII miejsce zajął kajakarz Michał Szram (junior starszy) w K-1 na 500 m.

Wszystkim zawodnikom oraz ich trenerowi Mirosławowi Mikołajewiczowi gratulujemy! Trzymamy kciuki za kolejne starty − a będzie ich niemało. Za niecały miesiąc nasze Koszałki (siostry Dorota i Katarzyna Kozakiewiczówny) wezmą udział w Mistrzostwach Polski Seniorów w Poznaniu, 9 września − w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Białymstoku, dzień później − w Mistrzostwach Polski LZS (też w Białymstoku), a na koniec − w 33. Długodystansowych Mistrzostwach Polski w Augustowie (gdzie ścigać się będą na dystansie 10 km!).

(as/BP)
Na zdjęciu u góry: pierwszy z lewej srebrny i brązowy medalista podczas tegorocznej OOM Jakub Wojciechowski

Opublikowano: 08 sierpnia 2017 12:38

Kategoria: Aktualności