Dziś, 15 sierpnia, Święto Wojska Polskiego. Drodzy Żołnierze, drogie Żołnierki, dziękujemy za Waszą służbę!

 (link otworzy duże zdjęcie)
Dziękujemy, że pełniąc Waszą szczególną misję
jesteście zawsze blisko nas, w codziennej potrzebie i od święta.
Z okazji Święta Wojska Polskiego
zapału w służbie i wielu sukcesów
wszystkim Żołnierzom i Żołnierkom


życzy Samorząd Gminy Węgorzewo


Kłaniamy się Kombatantom, Żołnierzom rezerwy i w stanie spoczynku oraz Pracownikom cywilnym wojska

 

Dziś, 15 sierpnia, w Święto Wojska Polskiego, w kościele pw. św. ap. Piotra i Pawła w Węgorzewie odbyła się uroczysta msza za Ojczyznę z udziałem kompanii honorowej 11. Mazurskiego Pułku Artylerii oraz władz samorządowych (wśród nich wiceburmistrz Węgorzewa Andrzej Lachowicz), przedstawicieli służb mundurowych i organizacji związanych z wojskiem. Muzycznie liturgię uświetnił parafialny chór Ojczyzna pod kierownictwem Ryszarda Zabłotnego.

Wczoraj, 14 sierpnia, węgorzewscy artylerzyści zapalili znicze na grobach żołnierzy weteranów II wojny światowej poległych podczas rozminowania Węgorzewa oraz na grobie st. kpr Marcina Rutkowskiego poległego na misji w Iraku, spotkali się też na uroczystym apelu, w którym udział wzięli dowódcy jednostki, przedstawiciele władz samorządowych i duchowieństwa, przedstawiciele służb mundurowych powiatu oraz przedstawiciele organizacji kombatanckich.

Więcej o obchodach święta: http://11pa.wp.mil.pl/pl/1_1109.html

Święto Wojska Polskiego – święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej obchodzone na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 r., stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej. 15 sierpnia to także dzień liturgicznego święta Wniebowzięcia Matki Bożej (zwanego w Polsce świętem Matki Boskiej Zielnej)


Przed nami, jeszcze w tym miesiącu, kolejne spotkanie z wojskiem. Już dziś zapraszamy na dwudniowe święto 11. MPA, 31 sierpnia i 1 września. Szczegóły: http://wegorzewo.pl/wydarzenia/wydarzenie/3109/ 

(as/BP)
Fot. Anna Styrańczak (BP/UM)  zdjęcia w kościele, st. chor. Sebastian Erbetowski (11. MPA) zdjęcia w jednostce

Opublikowano: 15 sierpnia 2017 13:50

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 486

Wszelkie prawa zastrzeżone © Urząd Miejski w Węgorzewie

Realizacja: IDcom-web.pl