Piłka nożna. Trudny początek sezonu seniorów Vęgorii, juniorzy młodsi w formie

(link otworzy duże zdjęcie)
W meczu pierwszej kolejki o mistrzostwo piątej ligi CWKS Vęgoria zagrała 12 sierpnia z MKS-em Szczytno. Mecz zakończył się zwycięstwem MKS-u 2:4.

Mecz rozpoczął sie nerwowo. Widać było brak zgrania naszych zawodników i już w 13. minucie goście wyszli na prowadzenie. Po zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła pod nogi jednego z napastników, a ten uderzył tuż obok bezradnego Kacpra Oszaki. Wyrównanie dał nam Daniel Maliszewski z rzutu karnego w 15. minucie spotkania. Faulowany w polu karnym był Szymek Walaszczyk, a "Malina" pewnie strzelił na 1:1. Vęgoria wyszła na prowadzenie w 21. minucie meczu (dośrodkowanie Maliszewskiego w pole karne, a tam najwyżej wskoczył Kamil Pruszyński i 2:1). Goście ze Szczytna bramkę nam strzelili niecae dwie minuty później...

Od 25. minuty spotkania Vęgoria grała z przewagą jednego zawodnika. Czerwoną kartkę za faul i obrazę przeciwnika obejrzał jeden z pomocników MKS-u. A jednak pod koniec pierwszej połowy zawodnicy ze Szczytna strzelają nam kolejną bramkę na 2:3.

Druga połowa to próby odrobienia strat przez CWKS, lecz dowodzona przez dobrze nam znanego Maćka Magnuszewskiego obrona MKS-u Szczytno skutecznie rozbijała nasze ataki. Niewiele zmieniło w grze Trójkolorowych wprowadzenie przez trenera Piotra Sopyłę rezerwowych (na murawie pojawili się Bartek Babicz i Igor Jurczak). W 87. minucie po szybkiej kontrze strzelają nam czwartą bramkę.

Dała się we znaki nieobecność filaru naszej defensywy − Pawła Brandta (nabawił się skręcenia stawu skokowego podczas meczu Pucharu Polski z Granicą Kętrzyn, będzie wykluczony z gry na około miesiąc).

W najbliższą środę, 16 sierpnia, seniorzy CWKS-u Vęgoria rozegrają mecz drugiej kolejki − jedziemy do Orzysza, gdzie zagramy ze Śniardwami. Na miejskim stadionie przy ulicy Turystycznej nasi zmierzą się 19 sierpnia z DKS-em Dobre Miasto. Zapraszamy do kibicowania!

Tego samego dnia, kiedy seniorzy inaugurowali pierwszą kolejkę okręgówki, na bocznym boisku juniorzy młodsi CWKS-u Vęgoria pod wodzą trenera Andrzeja Kumora pokonali Radomiaka Radom 5:2. Młodzi węgorzewianie mieli przewagę od początku do samego końca. Nasze gratulacje!

Opublikowano: 15 sierpnia 2017 10:51

Kategoria: Aktualności