Siódmy etap Mazury MTB w Węgorzewie: szybko, w słońcu, w deszczu, z interwałami, nad Mamrami

 (link otworzy duże zdjęcie)

Siódmy etap wyścigów rowerowych w cyklu Mazury MTB przeszedł do historii. W sobotę, 19 sierpnia, kolarze po raz drugi spotkali się w Węgorzewie. Tym razem startowali z centrum miasta, z bulwaru Loir et Cher przy ekomarinie, by skierować się na Zwierzyniecki Róg (odcinki trasy przez las i brzegiem Mamr), minąć ośrodek Góra Wiatrów w Trygorcie, a następnie przeciąć drogę wojewódzką i po zatoczeniu sporej pętli drogami szutrowymi przez Janówko wrócić do Węgorzewa nad Węgorapę. Aura okazała się łaskawa... do czasu. W słońcu, zasłoniętym delikatną firaną chmur, w trasę ruszyło około dwustu zawodników. Niestety, ostatni maratończycy ze szlaku schodzili zlani deszczem. Na finiszu imprezy tytułowy Mamert rzucił wyzwanie: w kilku miejscach trzeba było prowadzić rowery po śliskiej jak lód glinie. To tylko wzmocniło wrażenia zaprawionych w bojach wielbicieli kolarstwa przełajowego i górskiego.

− Świetna organizacja, bardzo dobrze oznakowana trasa. Momentami dość wąska, ale niezwykle malownicza i ...szybka! − chwalili wyczynowcy z grupy suwalsko-oleckiej, która uczestniczy w każdym wyścigu w cyklu Mazury MTB.

− Poprzedni etap w Węgorzewie, ten rozegrany nad Święcajtami, był trudny, techniczny (takie lubię najbardziej), tym razem mieliśmy wyścig po płaskim terenie. Dziś więc liczyło się tempo, co wbrew pozorom wcale nie jest ułatwieniem! − mówiła Klaudia Ostrowska (Klub Rowerowy MTB Suwałki), najszybsza kolarka na dystansie półmaraton. Słowem: węgorzewskie trasy to dla kolarzy możliwość sprawdzenia swoich możliwości w każdych warunkach.

Dzieci, podobnie jak na wszystkich innych etapach, ścigały się w Mini Race (tym razem wokół ekomariny, pobliskimi ścieżkami i zabezpieczonymi ulicami). Emocji nie brakowało!

Dekoracja zwycięzców Wyzwania Mamerta odbyła się pod zadaszeniem na tarasie siedziby biura Informacji Turystycznej. Puchary, nagrody, upominki od gminy Węgorzewo oraz zaproszenia na kolację w restauracji Góra Wiatrów wręczali: Andrzej Lachowicz, wiceburmistrz Węgorzewa oraz Arkadiusz Cała, prezes Stowarzyszenia Luz Grupa w Mrągowie, które jest organizatorem wydarzenia. Dziękujemy za to wspaniałe rowerowe spotkanie!

Szczegółowo wyniki na stronie: https://www.mazurymtb.pl/zawody/wyniki

Galeria zdjęć RoobiShot Photography: https://m.facebook.com/pg/MazuryMTB/photos/?tab=album&album_id=1637237449656557

Organizator: Stowarzyszenie Luz Grupa w Mrągowie, współorganizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Węgorzewie 

www.mazurymtb.pl/ 


Przed nami etapy Mazury MTB:
3 września Gałkowo
10 września Krutyń
1 października Mrągowo

(as/BP) 
Fot. Anna Styrańczak (BP/UM)

Opublikowano: 19 sierpnia 2017 15:46

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Mazury MTB: Wyzwanie Mamerta i Mini Race

Powiązane wiadomości:

Wyświetleń: 465

Wszelkie prawa zastrzeżone © Urząd Miejski w Węgorzewie

Realizacja: IDcom-web.pl