Węgorzewianin Tomasz Barniak, wychowanek UKS-u Koszałek Opałek, wicemistrzem świata

(link otworzy duże zdjęcie)
Kanadyjkarz Tomasz Barniak (na zdj. u góry w środku), węgorzewianin, do niedawna zawodnik UKS Koszałek Opałek, a dziś reprezentant Olsztyńskiego Klubu Sportów Wodnych − wicemistrzem świata! Tytuł ten Tomasz zdobył w ostatni weekend w czeskiej miejscowości Racice, gdzie fantastycznie reprezentował Mazury w kajakarskich Mistrzostwach Świata Seniorów (23-27 sierpnia).

Tomasz Barniak w Czechach startował dwa razy: w C-2 na 500 m (zajmując IV miejsce) oraz w C-4 na dystansie 1000 m (zdobywając srebrny medal). Dodajmy, że 14-16 lipca w Plovdiv w Bułgarii − ta sama osada: Piotr Kuleta, Wiktor Głazunow, Marek Ploch, Tomasz Barniak i Marcin Grzybowski, na tym samym dystansie (C-4 na 1000 m) − zajęła I miejsce (zawody seniorów miały rangę Mistrzpstw Europy).

Nasze gratulacje!

Przypominamy, że już w najbliższy weekend kajakrze Koszałka Opałka wezmą udział w Mistrzostwach Polski Seniorów w Poznaniu, 9 września − w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Białymstoku, dzień później − w Mistrzostwach Polski LZS (też w Białymstoku), a na koniec − w 33. Długodystansowych Mistrzostwach Polski w Augustowie (gdzie ścigać się będą na dystansie 10 km!)

Trzymamy kciuki, by w przyszłości do europejskiej i światowej czołówki, podobnie jak Tomasz Barniak, dołączyli nasi najmłodsi wodniacy z Koszałka Opałka. Tymczasem 20 sierpnia młodziki wzięły udział w Ogólnopolskich Regatach Kajakowych o Puchar Burmistrza Lidzbarka Welskiego. Po zaciętej rywalizacji przywieźli cztery medale: Zuzanna Wojciechowska zajęła I miejsce na K-1 na 350 m, Michał Matwiejczyk zajął I miejsce na K-1 na 350 m, Jakub Jodko uplasował się tuż za podnium na K-1 na 350 m, dwójki: Zuzanna Wojciechowska i Jakub Jodko oraz Michał Matwiejczyk z Jakubem Mińczukiem zdobyły srebro (obie pary na K-2 na 350 m). Brawo!