Pod batutą Krzysztofa Bielaszki: w deszczu, dżdżu i w słońcu, na baczność i w marszu

 (link otworzy duże zdjęcie)

W deszczu, dżdżu i w słońcu, na ulicy i na scenie. Na siedząco, na baczność i w marszu. Węgorzewska Orkiestra Dęta zagra wszędzie i zawsze brzmi świetnie! Marsze, koncertowe utwory klasyczne, pieśni patriotyczne i kościelne, hejnały myśliwskie, a nawet muzyka filmowa − wedle potrzeby, wedle życzenia! 

Ostatnio zespół mieli okazję usłyszeć uczestnicy dożynek, gminnych − w Srokowie (3 września), diecezjalnych − w Pozezdrzu (8 września) i powiatowych − w Budrach (10 września). Wcześniej, w lipcu, orkiestra w musztrze paradnej zaprezentowała się podczas Dni Węgorzewa na węgorzewskim placu Wolności.

Przypomnijmy, że orkiestranci grają pod batutą kapelmistrza Krzysztofa Bielaszki (na zdj. z prawej strony), pod skrzydłami Węgorzewskiego Cetrum Kultury. Zespół tworzy 16 osób. Najmłodszy członek orkiestry ma 11 lat, najstarszy − 70.

(as/BP)
Fot. Anna Styrańczak, BP/UM (zdjęcie u góry i pierwsze dwa w galerii, dożynki powiatowe w Budrach); Ewa Roch (trzecie zdjęcie); Krzysztof Karbowski (dożynki diecezjlane w Pozezdrzu)

Opublikowano: 11 września 2017 13:55

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 245

Wszelkie prawa zastrzeżone © Urząd Miejski w Węgorzewie

Realizacja: IDcom-web.pl