II Otwarte Mistrzostwa 16. PDZ w Wędkarstwie Spławikowym: 11. MPA drużynowym wicemistrzem!

 (link otworzy duże zdjęcie)
Wędkowali dwa dni, łącznie złowili 147,540 kg ryb! 9-10 września na łowisku na Kanale Mazurskim rywalizowali uczestnicy II Otwartych Mistrzostw 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej w Wędkarstwie Spławikowym, zorganizowanych przez 11. Mazurski Pułk Artylerii w Węgorzewie.

Impreza odbyła się po raz drugi, jest kontynuacją wcześniejszych zawodów rangi mistrzostwa WP, które przez dziesięć lat urządzali artylerzyści z Węgorzewa.

Na starcie zawodów stanęło 46 zawodników reprezentujących wszystkie największe jednostki wojskowe z 16. PDZ, a dzięki otwartej formule pojawili się też zołnierze z Wędrzyna, Dęblina i Warszawy (łącznie 15 drużyn). Nad przebiegiem zawodów czuwał sędzia Waldemar Lewandowski, któremu pomagali Zbigniew Śmietanka i Jan Tołodziecki z Węgorzewa.  

 

Klasyfikacja drużynowa (do 10. miejsca)

  1. Elbląski Dywizjon Przeciwlotniczy z 15. PPlot. – drużyna nr 1 (Wojciech Sawicki, Aleksander Krysik, Mariusz Adamus) – 3 pkt.
  2. 11. Mazurski Pułk Artylerii drużyna nr 1 (Łukasz Pisowacki, Lukasz Januszko, Dariusz Biedrzycki)
  3. 11. Mazurski Pułk Artylerii – drużyna nr 3 (Paweł Jerominow, Mariusz Banach, Kamil Chmiel)
  4. Elbląski Dywizjon Przeciwlotniczy z 15 pplot. – drużyna nr 2 ( Adam Hermanowicz, Jakub Nowak, Sebastian Surkont)
  5. 20. Bartoszycka Brygada Zmechanizowana – drużyna nr 3 (Krzysztof Szymski, Tomasz Sułek, Radosław Złotkowski)
  6. 15. Pułk Przeciwlotniczy Gołdap (Emil Skrzypkowski, Jacek Wróblewski, Michał Piwoński)
  7. 20. Bartoszycka Brygada Zmechanizowana – drużyna nr 3 ( Krzysztof Konopka, Andrzej Kocięda, Marek Gołaszewski)
  8. 11. Mazurski Pułk Artylerii – drużyna nr 3 (Rafał Kuleszo, Sławomir Matelski, Adam Kalenik)
  9. 15. Giżycka Brygada Zmechanizowana drużyna nr 1 (Marcin Korotko, Rafał Kulaszewski, Piotr Stasiak)
  10. 15. Giżycka Brygada Zmechanizowana  drużyna nr 2 ( Rafał Kaczmarczyk, Mateusz Raszkowski, Łukasz Suwała)

 

Klasyfikacja indywidualna

  1. Sławomir Matelski – 4. RBL Wędrzyn
  2. Aleksander Krysik – Elbląski Dywizjon przeciwlotniczy z 15. PPlot.
  3. Mariusz Adamus – batalion mostowo-drogowy Dęblin
  4. Mariusz Banach – 11. MPA Węgorzewo
  5. Łukasz Januszko – 11. MPA Węgorzewo
  6. Łukasz Pisowacki – 11. MPA Węgorzewo
  7. Kamil Chmiel – 11. MPA Węgorzewo
  8. Wojciech Sawicki  Elbląski Dywizjon przeciwlotniczy z 15. PPlot.
  9. Jakub Nowak – Elbląski Dywizjon przeciwlotniczy z 15. PPlot.
  10. Lukasz Suwała – 15. GBZ Giżycko

 

Wsparcie finansowe: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie

Fundatorzy pucharów: burmistrz Węgorzewa; starosta węgorzewski

Puchar dla Najlepszej Wędkarki ufundowała Henryka Szczepańska, właścicielka agroturystyki Oczko w w Ogonkach

 

(as/BP, wg informacji Klubu 11. MPA)
Fot. Archiwum Klubu 11. MPA

Opublikowano: 13 września 2017 15:39

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 533

Wszelkie prawa zastrzeżone © Urząd Miejski w Węgorzewie

Realizacja: IDcom-web.pl