Choreoterapia – zdrowe ciało, piękny duch i (niejeden) słoneczny dzień

 (link otworzy duże zdjęcie)

Choreoterapia – zdrowe ciało, piękny duch. Projekt pod tym tytułem rozpoczął się wraz z rokiem szkolnym 2017/2018 i potrwa do końca listopada br.

Zadanie realizowane jest w ramach Organizacji spotkań edukacyjnych i sportowych dla dzieci i młodzieży (konkurs ogłoszony przez Urząd Gminy w Budrach). Cele projektu (autorstwa Aleksandry Krasbnoborskiej): aktywne spędzanie wolnego czasu, poprawa stanu zdrowia dzieci, rozwijanie kontaktów interpersonalnych, umożliwienie kontaktu społeczności lokalnej z kulturą i sztuką, właściwa organizacja czasu wolnego dzieci rodziców z problemem alkoholowym jako działanie profilaktyczne. W projekcie udział biorze 20 dzieci (2 grupy – klasa 0 oraz klasa 2).

Spotkania uczestników projektu to nie tylko zajęcia w zaciszu budrowskiego GOK. 23 września dzieci wzięły udział w Dniu Sztuki i Sportu zorganizowanym w Grądach Węgorzewskich. Był spacer po dary lasu, wspólne tworzenie leśnych kolaży, zawody sportowe, ognisko w gospodarstwie agroturystycznym Zielone Wzgórze. Każde dziecko dostało nagrodę oraz dyplom.

Projekt realizują: Urząd Gminy w Budrach, Gminny Ośrodek Kultury w Budrach oraz Stowarzyszenie Nowe Możliwości w Węgorzewie

Zdjęcia z zajęć choreoterapii oraz innych form arteterapii prowadzonych przez Aleksandrę Krasnoborską znajdują się tutaj: www.arteterapieok.blogspot.com/

 

(wg informacji Aleksandry Krasnborskiej)

Opublikowano: 11 października 2017 12:40

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 231

Wszelkie prawa zastrzeżone © Urząd Miejski w Węgorzewie

Realizacja: IDcom-web.pl