Koncert Chopinowski: Szymon Nehring, jedyny polski zdobywca pierwszej nagrody w konkursie Artura Rubinsteina w Tel Awiwie!

 (link otworzy duże zdjęcie)
Przed nami doroczny Koncert Chopinowski i prawdziwa rewelacja na scenie Węgorzewskiego Centrum Kultury. 19 października (czwartek) gościć będziemy Szymona Nehringa, jednego z najwybitniejszych polskich młodych pianistów, jedynego Polaka, który otrzymał pierwszą nagrodę w prestiżowym Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Artura Rubinstein w Tel Awiwie.

W programie utwory Fryderyka Chopina (sonata b-moll op. 35), Ludwiga van Beethovena (sonata op. 57), Karola Szymanowskiego (mazurki op. 50 nr 3, 4, wariacje b-moll op. 3). Początek koncertu: godz. 19.00.  

Bilety po 20 i 30 zł w WCK i „Karczmie”. Koncertowi towarzyszyć będzie otwarcie wystawy malarskiej Kolor wiatru (grupa Igrek).

Szymon Nehring jesienią 2017 r. rozpoczął studia pod kierunkiem prof. Borisa Bermana w Yale School of Music. Uczył się w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie prof. Stefana Wojtasa, z którym współpracuje od 2013 r. Wcześniej przez 11 lat był uczniem w klasie fortepianu Olgi Łazarskiej w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia im. M. Karłowicza w Krakowie i Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. F. Chopina w Krakowie.

W 2014 roku otrzymał I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie „Arthur Rubinstein in memoriam” w Bydgoszczy. Rok później został laureatem stypendium Krystiana Zimermana i wystąpił w finale XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, na którym otrzymał wyróżnienie, nagrodę publiczności oraz szereg nagród dodatkowych. W 2017 zdobył I nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Artura Rubinsteina w Tel Awiwie oraz szereg nagród dodatkowych w tym za najlepsze wykonanie utworu Fryderyk Chopina.

Jego debiutancka płyta CD z muzyką polskich kompozytorów została wyróżniona nagrodą polskiej Akademii Fonograficznej Fryderyk 2016 w kategorii "Album roku recital solowy", a także Jokerem magazynu Crescendo oraz nagrodą Supersonic magazynu Pizzicato. W 2016 r. ukazały dwie płyty artysty: Koncerty fortepianowe Chopina nagrane z orkiestrą Sinfonietta Cracovia pod batutą Jurka Dybała oraz Krzysztofa Pendereckiego, a także Koncert fortepianowy „Resurrection” Krzysztofa Pendereckiego pod batutą kompozytora. Najnowsze nagranie artysty zawiera utwory fortepianowe Chopina wykonane na instrumencie historycznym (Erard 1858).

Występował z orkiestrami Filharmonii Narodowej, Santander Orchestra, Sinfonią Iuventus oraz większością orkiestr w Polsce, Orkiestrą Filharmonii Izraela, jak również Orkiestrą XVIII Wieku pod batutą Jerzego Maksymiuka, Jacka Kaspszyka, Grzegorza Nowaka, Omera Meira Wellbera, Johna Axelroda, Krzysztofa Pendereckiego i innych.
Najbliższe plany koncertowe artysty obejmują tournée po Japonii i w Chinach, recitale w Wigmore Hall i Carnegie Hall oraz występy na festiwalu Chopin i Jego Europa, Festiwalu Pablo Casalsa w Prades, Festiwalu Pianistycznym w Wilnie, Wielkanocnym Festiwalu Ludwiga van Beethovena.

Szymon Nehring jest reprezentowany przez Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena

 

Organizator: Węgorzewskie Centrum Kultury

Koncert dofinansowany przez gminę Węgorzewo

Biuro Promocji gminy Węgorzewo jest patronem medialnym wydarzenia


(as/BP)
Fot. http://www.polskieradio.pl

Opublikowano: 11 października 2017 15:02

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 217

Wszelkie prawa zastrzeżone © Urząd Miejski w Węgorzewie

Realizacja: IDcom-web.pl