Narodowe Święto Niepodległości w Węgorzewie. Zapraszamy na plac Wolności, do domu kultury i na trasy biegowe

 (link otworzy duże zdjęcie)
Przed nami Narodowe Święto Niepodległości. W programie węgorzewskich obchodów apel pamięci na placu Wolności i koncert w Węgorzewskim Centrum Kultury, dzień później, 12 listopada, niepodległość uczcimy na sportowo. Zapraszamy do wspólnego świętowania!

 

Program obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Węgorzewie

  • 11 listopada

godz. 10.00 msza święta w intencji Ojczyzny z udziałem kompanii honorowej 11. Mazurskiego Pułku Artylerii, pocztów sztandarowych szkół, przedstawicieli węgorzewskich instytucji i organizacji kombatanckich. Zaśpiewa chór "Ojczyzna" (zaprasza parafia pw. św. św.  Piotra i Pawła w Węgorzewie)

godz. 11.15 niepodległościowy apel pamięci na placu Wolności (zaprasza 11. Mazurski Pułk Artylerii w Węgorzewie)

godz. 16.00 koncert w Węgorzewskim Centrum Kultury. Wystąpią kolejno: Orkiestra Dęta, chór Moderato (WCK), uczniowie węgorzewskiego Liceum Ogólnokształcącego im. gen. M. Zaruskiego (licealiści przygotowali montaż słowno-muzyczny). Wieczór zakończy recital flecisty Mateusza Wojtkiwa, któremu na fortepianie towarzyszyć będzie Marcin Werner (zaprasza Węgorzewskie Centrum Kultury)

 

Imprezy towarzyszące

  • 10 listopada

Zawody sprawnościowo-obronne dla uczniów klas mundurowych gimnazjów i szkół średnich (klasy I i II). Rejestracja zawodników — do godz. 7.45 (w ZSO w Węgorzewie). Otwarcie zawodów: godz. 8.00. W programie test wiedzy i zawody na placu ćwiczeń węgorzewskiej jednostki wojskowej. Zakończenie w Klubie 11. MPA ok. godz. 14.30 (zaprasza Klub. 11 MPA)


  • 12 listopada

Jesienne Święto Biegów w Ogonkach: IV Marsz Niepodległości (start: godz. 10.45), I Bieg Niepodległości (start: godz. 12.00), III Bieg BBL Lasy (start: godz. 12.20). Zapisy w dniu zawodów prowadzone będą: od godz. 9.00 − piechurzy i od 9.30 − biegacze (zaprasza Ośrodek Sportu i Rekreacji w Węgorzewie)

Szczegóły: http://wegorzewo.pl/wydarzenia/wydarzenie/2517/

 

(as/BP)
Fot. Anna Styrańczak (BP/UM)
 

11_listopadanet.jpg

plakat.jpg

Opublikowano: 07 listopada 2017 19:12

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Powiązane wiadomości:

Wyświetleń: 943

Wszelkie prawa zastrzeżone © Urząd Miejski w Węgorzewie

Realizacja: IDcom-web.pl