Pobiegliśmy, pomaszerowaliśmy na cześć niepodległości z węgorzewskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji

 (link otworzy duże zdjęcie)
Za nami doroczne Jesienne Święto Biegów. Po raz kolejny na zaproszenie węgorzewskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji na cześć niepodległości pobiegliśmy i pomaszerowaliśmy starym torowiskiem i leśnymi duktami w Ogonach.
12 listopada na startach I Biegu Niepodległości (5 km), Biegu BBL Lasy (10,50 km) oraz IV Marszu Niepodległości (4,5 km) łącznie stanęło ponad dwieście osób.

Zawodnicy zjechali z całego regionu i zza granicy (jak zawsze gościliśmy biegaczy z Rosji i Litwy). Dodajmy, że mocną ekipę na trasach miał samorząd gminy Węgorzewo: w Biegu Niepodległości reprezentował nas (zaprawiony w krótszych i dłuższych dystansach) wiceburmistrz Węgorzewa Andrzej Lachowicz (19. miejsce, trzeci w kategorii wiekowej 50+), w pieszym peletonie z kolei maszerował burmistrz Węgorzewa, Krzysztof Piwowarczyk. Wśród piechurów byli także: przewodniczący Rady Miejskiej w Węgorzewie Tomasz Wierzchowski i komendant węgorzewskiej Straży Miejskiej Mirosław Staszewski z rodzinami. Powiat na trasie reprezentował m.in. przewodniczący rady Maciej Zmitrowicz.

Szeregi IV Marszu Niepogległości znacząco zasilili uczniowie klas mundurowych naszych szkół średnich. Był też czworonóg! To Dżigit, pies, którego na trasę zabrały członkinie grupy Dziewuchy Dziewuchom Węgorzewo. Oglądającym załączoną poniżej galerię zdjęć polecamy obrazek, który mógł umknąć uwadze na miejscu, a który wyłapał nasz obiektyw: dwoje uczestników marszu w strojach sprzed wieku. Brawo!

− Piękna trasa, lubię ją (na Jesiennym Święcie Biegów jestem nie po raz pierwszy!). Ale piękna − nie znaczy: łatwa. Te podbiegi...! − mówiła tuż po przybyciu na metę Elżbieta Olifier, najszybsza wśród kobiet w biegu na 10 km, żołnierka z Giżycka,


Wyniki (pięć pierwszych miejsc):

I Bieg Niepodległości

1. Rafał Wronowski (Banie Mazurskie)

2. Albert Wronowski (Banie Mazurskie)

3. Wojciech Hetman (Giżycko)

4. Piotr Witkowski (Kętrzyn)

5. Artur Bryła (Bartoszycka Brygada Zmechanizowana)

Najszybszy węgorzewianin: Łukasz Zubrycki (informacja edytowana i poprawiona, za pomyłkę przepraszamy)

Naszybsza kobieta: Kamila Przepieść


Bieg BBL Lasy

1. Andrzej Luśnia (Kętrzyn)

2. Petras Pranckunas (Litwa)

3. Rafał Olkowski (Lidzbark Warmiński)

4. Paweł Bąk (Sępopol)

5. Marcin Siudej (Giżycka Brygada Zmechanizowana)

Najszybszy węgorzewianin: Tomasz Rymszewicz

Naszybsza kobieta: Elżbieta Olifier (Giżycka Brygada Zmechanizowana)

 

Wyniki szczegółowo: http://domtel-sport.pl/wyniki,zawody,4168


Organizacja Jesiennego Święta Biegów: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Węgorzewie we współpracy z Towarzystwem Sportowym Kormoran oraz i 11. Mazurskim Pułkiem Artylerii im. Gen. J. Bema w Węgorzewie

(as/BP)
Fot. Anna Styrańczak (BP/UM)

 

Opublikowano: 12 listopada 2017 20:04

Kategoria: Aktualności

BBL Lasy, I Bieg i IV Marsz Niepodległości czyli Jesienne Święto Biegów

Powiązane wiadomości:

Wyświetleń: 1989

Wszelkie prawa zastrzeżone © Urząd Miejski w Węgorzewie

Realizacja: IDcom-web.pl