Od Hanki Ordonówny do Wandy i Bandy. Młode talenty w szlagierach sprzed lat

 (link otworzy duże zdjęcie)

Za nami konkurs piosenki retro I tak się trudno rozstać i spotkanie ze szlagierami minionych lat. Było wszystko: od Hanki Ordonówny, przez Fogga, Ewę Demarczyk, Kunicką do Wandy i Bandy. Do tego niezwykle Stan Borys, Niemen, Prońko. 

Do konkursu zgłosili się młodzi wokaliści z całego regionu. Mocną ekipę wystawił dom kultury w pogdgiżyckich Wilkasach, ale przyjechali też świetni wykonawcy z Upałt, Bystrego, Korsz. Doskonale wypadli węgorzewianie. Niezobowiązująca, prawdziwie artystyczna atmosfera sprzyjała, a ponadczasowe aranżacje nie mogły zawieść! Jury miało twardy orzech do zgryzienia szczególnie oceniając uczestników z klas siódmych i gimnazjów, czego niezbitym dowodem są... trzy drugie miejsca ex aequo w tej kategorii. 

Brawa należą się wszystkim. Miła wiadomość: w dwóch kategoriach I miejsca zajęli podopieczni Ihora Huły, instruktora prowadzącego Studio Wokalne w Węgorzewskim Centrum Kultury: Natalia Rusinek (w kultowym "Grande Valse Brillante" z repertuaru Ewy Demarczyk) i Igor Gajdasz w przeboju Mieczysława Fogga "KIedy będziesz zakochany".


Werdykt


klasy I-III  

I Jacek Mycak

II Maksymilian Duda

III Magdalena Sawuła


klasy IV-VI

I Igor Gajdasz

II Lidia Jurowska

III Wiktoria Sawicka


klasy VII i gimnazjalne

I Natalia Rusinek

II Aleksandra Bielak, Natalia Czerwińska, Aleksandra Tabaka


klasy ponadgimnazjalne

I Sylwia Mil

II Alicja Grodzicka

III Nina Woynarowska


dorośli

I Barbara Somionka

II Jolanta Duda

III Joanna Chomej


W komisji konkursowej zasiedli muzycy: Helena Błudzień, instruktorka śpiewu, dyrygentka chóru Moderato, Mirosław Gostomski, puzonista, szef węgorzewskiej orkiestry jazzwej Small Band, nauczyciel w Węgorzewskiej Akademii Muzyki oraz Krzysztof Bielaszka, kapelmistrz węgorzewskiej Orkiestry Dętej

Organizator wydarzenia: Węgorzewskie Centrum Kultury

  

(as/BP)
Fot. Anna Styrańczak (BP/UM)

Opublikowano: 24 listopada 2017 17:30

Kategoria: Aktualności

I tak się trudno rozstać. Konkurs piosenki retro

Filmy:

Wyświetleń: 910

Wszelkie prawa zastrzeżone © Urząd Miejski w Węgorzewie

Realizacja: IDcom-web.pl