"Handlowa niedziela" z puszkami zamiast kas i 1644,73 zł na koncie. Charytatywny Shopping na pomoc potrzebującym

 (link otworzy duże zdjęcie)

Towar szedł jak świeże bułeczki w niedzielę, 25 listopada, podczas Charytatywnego Shoppingu zorganizowanego w korytarzu hali sportowej przy węgorzewskiej Dwójce. Przez trzy godziny chętni mogli tu obkupić się w odzież, obuwie, torby, łyżwy, czapki, szaliki, biżuterię i inne dodatki. Dla tych, którzy nie zdecydowali się na żaden zakup, a chcieli włączyć się do zbiórki (bo, oczywiście, nie był to "handel", tylko atrakcyjna forma kwesty), czekały puszki. Dodajmy, że asortyment wyłożony na szkolnych ławkach i stołach dostarczyli − zachęcani do tego przez organizatorki wydarzenia − pojedynczy darczyńcy z Węgorzewa.

Akcję zorganizowały węgorzewianki: Katarzyna Milinkiewicz, Kinga Latosińska i Ewa Roch, działające w ramach akcji Pomagam bo Lubię (www.facebook.com/zbiorkanaosobynieplnosprawne/?fref=ts)

Wsparcie organizacyjne: wolontariuszki i wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Węgorzewie; Ośrodek Sportu i Rekreacji w Węgorzewie

Wszystkie przychody z Charytatywnego Shoppingu − 1644,73 zł − przeznaczone zostaną na rzecz najuboższych i potrzebująych wsparcia mieszkańców naszego powiatu. Wpłyną one na konto, którego numer węgorzewianie znają już z poprzednich akcji dobroczynnych, prowadzonych pod szyldem Pomagam bo Lubię.

Jak czytamy na facebookowym fanpage'u Pomagam bo Lubię, już wkrótce ciąg dalszy działań, tym razem w postaci internetowej aukcji (planowany termin: 11-17 grudnia). Reszta ubrań trafi do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji  materialnej (m.in. za pośrednictwem węgorzewskiej stacji Joannitów).

*

Przypominamy, że do końca tego roku trwa zbiórka pieniędzy na rzecz Łukasza Filipka, 9-latka z Węgorzewa borykającego się z ciężką chorobą wrodzoną (rozszczep kręgosłupa).


Datki z dopiskiem "darowizna dla Łukasza" 
można wpłacać na konto:

27 9348 0000 0009 6146 2000 0020

Mazurska Fundacja Edukacyjna Bonus Pastor, ul. Pionierów 4, 11-600 Węgorzewo(as/BP)
Fot. Anna Styrańczak (BP/UM)

Opublikowano: 26 listopada 2017 15:23

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Powiązane wiadomości:

Wyświetleń: 785

Wszelkie prawa zastrzeżone © Urząd Miejski w Węgorzewie

Realizacja: IDcom-web.pl