Projekt budowy Centrum Ratownictwa i Sportów Wodnych coraz bardziej realny. Nowa lokalizacja: dawny Montochem

 (link otworzy duże zdjęcie)
Coraz bardziej realne kształty przybiera plan utworzenia w Węgorzewie Centrum Ratownictwa i Sportów Wodnych. W połowie grudnia projekt był tematem spotkania zorganizowanego przez inicjatorów przedsięwzięcia, członków stowarzyszenia Otwarte Jeziora, a kolejne zebranie, zwołane 6 stycznia, społecznicy odbyli już z wydrukami wizualizacji w rękach.

Jest nowa lokalizacja: to dawny ośrodek spółki PPU Montochem; pierwotny zamysł − umiejscowienia wodniackiej bazy na plaży miejskiej nad Mamrami − niweczą bariery prawne (teren w zarządzie Wód Polskich, dodatkowo nie przeznaczony pod obiekty trwale związane z gruntem).

Już wiadomo, że w przyszłym centrum ma się znaleźć miejsce dla nurków, żeglarzy (Centrum Żeglarstwa Sportowo-Turystycznego), kajakarzy (przystań dla UKS-u Koszałek Opałek), wędkarzy zrzeszonych w Polskim Związku Wędkarskim, a także duża siłownia (za opłatą dostępna dla wszystkich chętnych) i sala wykładowa niezbędna do zajęć teoretycznych. 

− W związku z budową centrum w planie zagospodarowania przestrzennego obejmującym dawny Montochem zostanie naniesiona stosowna zmiana − informuje Jakub Kurpiewski, prezes stowarzyszenia Otwarte Jeziora. − Poparcie dla pomysłu zadeklarował szereg organizacji, instytucji i przedsiębiorstw z naszego regionu (m.in.: PZŻ, PZW koło Węgorzewo, Klub Morski LOK w Węgorzewie, kluby nurkowe, UKS Koszałek Opałek, Topiko, Ahoj Czarter). Jeśli centrum powstanie, Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe deklaruje utworzenie tu 6-8 etatów oraz wsparcie finansowe zakupu sprzętu ratowniczego i budowy hangaru. Budowa obiektów miałaby spocząć na barkach gminy. W gestii stowarzyszenia będzie dzierżawa i zaopatrzenie ich w resztę sprzętu.

 

Stowarzyszenie Otwarte Jeziora w Węgorzewie
tel.: 661 846 395
e-mail: biuro@otwartejeziora.pl
www.otwartejeziora.pl; FB: Otwarte Jeziora


(as/BP)
Fot. Anna Styrańczak (BP/UM)

Opublikowano: 06 stycznia 2018 15:07

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Powiązane wiadomości:

Wyświetleń: 1649

Wszelkie prawa zastrzeżone © Urząd Miejski w Węgorzewie

Realizacja: IDcom-web.pl