Promenada obwarowana, poziom wody nieco w dół po zwiększonym zrzucie. Oby trzymał mróz i nie padało

 (link otworzy duże zdjęcie)

Od wiosny 2017 roku pod adresem Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej (obecnie: Wody Polskie) płyną monity gminy Węgorzewo w sprawie niepokojąco wysokiego poziomu wody w naszych jeziorach i rzekach. Efekt: kilka spotkań z zarządzającymi naszymi akwenami (jeszcze w pierwszym kwartale ub. roku) i wreszcie zwiększenie zrzutu wody na Węgorapie (kilka dni temu)

Dziś, 9 stycznia, Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie dla zabezpieczenia ścieżki pieszo-rowerowej nad Kanałem Węgorzewskim dorzuciło ok. 400 worków z piaskiem − do ok. 3 tysięcy worków wyłożonych tam dotychczas przez gminę Węgorzewo.

W poniedziałek, 8 stycznia, w sprawie alarmującej sytuacji w systemie Wielkich Jezior Mazurskich i szkód, jakie powodują przybrzeżne podtopienia, odbyło się posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Węgorzewie. Wziął w nim udział przedstawiciel zarządu zlewni w Giżycku Wód Polskich, Krzysztof Bogdański. 

− Od 3 stycznia, po zwiększeniu zrzutu wody jej poziom spadł o dwa centymetry − na to wskazuje mój odczyt na wodowskazie przy śluzie przy węgorzewskim zamku − mówi Norbert Bejnarowicz, specjalista ds. wojskowych, obrony cywilnej i ochrony przeciwpożarowej w Urzędzie Miejskim w Węgorzewie (którego ostatnio częściej można zastać na "promenadzie" nad kanałem niż za biurkiem). − To optymistyczne. Oby tylko utrzymała się obecna mroźna aura i nie wróciły deszcze.

Stany wód na bieżąco: http://www.warszawa.rzgw.gov.pl/OKI/stany_wod.html

(as/BP)
Ścieżka pieszo-rowerowa nad Kanałem Węgorzewskim w sąsiedztwie ogrodów działkowych "Mamry" w Węgorzewie
Fot. Anna Styrańczak (BP/UM)

Opublikowano: 09 stycznia 2018 16:10

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Powiązane wiadomości:

Wyświetleń: 770

Wszelkie prawa zastrzeżone © Urząd Miejski w Węgorzewie

Realizacja: IDcom-web.pl