Więcej kolorów, aktywności w szkołach i światła na ulicach. Młodzieżowa rada w nowym składzie i z nową energią

 (link otworzy duże zdjęcie)
Za młodymi węgorzewskimi radnymi szóstej kadencji pierwsza sesja, pierwsze głosowania i podjęcie dwu pierwszych uchwał, przed nimi − opracowanie szczegółowego planu działań na najbliższe dwa lata.

Dziś, 11 stycznia, obradowali członkowie nowo wybranej Młodzieżowej Rady Miejskiej w Węgorzewie. Posiedzenie rozpoczęło się ślubowaniem nastoletnich samorządowców, a głównym jego punktem były wybory i ukonstytuowanie się prezydium oraz wyłonienie komisji rewizyjnej węgorzewskiej MRM. Nad prawidłowym przebiegiem sesji i wyborczych procedur czuwała Anna Waśkiewicz z biura Rady Miejskiej w Węgorzewie, spotkanie poprowadziły kolejno: Katarzyna Przybyłowska, przewodnicząca gminnej komisji wyborczej i, zaraz po objęciu stanowiska przewodniczącej MRM − radna Magdalena Dudys.  

Gośćmi podczas tej inauguracyjnej sesji byli: Krzysztof Piwowarczyk, burmistrz Węgorzewa oraz Tomasz Wierzchowski, przewodniczący RM w Węgorzewie.

− Życzę Wam samych udanych działań. Wsłuchujcie się w potrzeby wszystkich mieszkańców gminy, których odtąd reprezentujecie. Kto wie, może dla niektórych z was to początek dłuższej drogi w samorządzie? Póki co pamiętajcie, że zawsze możecie liczyć na wsparcie, podpowiedź − moją czy dorosłych radnych − zachęcał szef ratusza, a Tomasz Wierzchowski, na dobry początek, pytał o zainteresowania i pomysły na działania.

Zorganizowana na gorąco giełda inicjatyw wypadła ciekawie. Radni postulowali o więcej kolorów (nasadzenia kwiatów, ścianka muralowa do wykorzystania przez plastyczne talenty!), o więcej aktywności w szkołach ("niech zacznie się dziać w każdej placówce co najmniej tyle, ile dzieje się w węgorzewskim liceum!" − mówił jeden z radnych), o więcej światła na ulicach i przystankach w gminie, wskazywali miejsca, gdzie ruch uliczny jest niebezpieczny (z powodu braku przejść dla pieszych) lub niewygodny (wąsko na Kraszewskiego w czasie postoju aut i autobusu szkolnego). Domagali się większej uwagi dla dzieci (nowoczesnych placów zabaw wciąż za mało) i dla zwierząt (rezygnacja z pokazów sztucznych ogni? Przykład, że można fetować Nowy Rok bez petard już dały: Białystok, Kraków, Poznań).

− Czy gmina powierzyłaby nam jeden z Dni Węgorzewa? Moglibyśmy zorganizować festyn według naszego własnego scenariusza! − proponowała radna Dudys

Poza porządkiem obrad (w czasie przerwy na pracę komisji skrutacyjnej) niektórzy radni, korzystając z obecności przedstawicieli władz gminnych, zdecydowali się zadać pytania. Na przykład o zabudowanie parceli przy Rossmannie.

− Plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje tu trapez połączonych jedenastu budynków. Obecnie sprzedana została już trzecia działka, więc niebawem (w tym lub przyszłym roku) rozpocznie się wznoszenie kolejnego obiektu. Koncepcję zabudowy można obejrzeć na tablicy na placu obok Rossmanna lub w urzędzie miejskim w pokoju nr 11 (w biurze planowania przestrzennego) − wyjaśniał burmistrz Krzysztof Piwowarczyk.   

 

Dwie pierwsze uchwały jednogłośnie przyjęte przez Młodzieżową Radę Miejską w Węgorzewie 11 stycznia dotyczą wyboru prezydium rady oraz składu komisji skrutacyjnej. Do wglądu w biurze rady w urzędzie miejskim w Węgorzewie (pok. nr 54, II piętro). Tel.: 87 427 54 54; e-mail: rada@wegorzewo.pl 

Najbliższe spotkanie (robocze) MRM w czwartek, 18 stycznia o godz. 15.00 w siedzibie Klubu 11. MPA w Węgorzewie

 

 Skład szóstej kadencji Młodzieżowej Rady Miejskiej w Węgorzewie:

1. Magdalena Dudys (przewodnicząca)

2. Wiktoria Banasiewicz (pierwsza zastępczyni przewodniczącej)

3. Kacper Kramek (drugi zastępca przewodniczącej)

4. Wiktoria Rodzewicz (sekretarz)

5. Julia Śmierzyńska (skarbniczka)

6. Kacper Bijata

7. Aleksandra Budzińska (członkini komisji rewizyjnej)

8. Klaudia Dwilewicz (członkini komisji rewizyjnej)

9. Tomasz Grochala

10. Wiktoria Jaross

11. Julia Myka

12. Wiktoria Potrzuska

13. Dominika Radecka (członkini komisji rewizyjnej)

14. Przemysław Woźnica

15. Wiktor Zagórski 

 

(as/BP)
Na zdjęciu u góry od lewej radni: Kacper Kramek, Wiktoria Rodzewicz, Magdalena Dudys, Julia Śmierzyńska i Wiktoria Banasiewicz
Fot. Anna Styrańczak (BP/UM)

Opublikowano: 11 stycznia 2018 16:34

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Powiązane wiadomości:

Wyświetleń: 1575

Wszelkie prawa zastrzeżone © Urząd Miejski w Węgorzewie

Realizacja: IDcom-web.pl