Galeria ZUOK-u Spytkowo zaprasza na wernisaż wyjątkowej wystawy dzieł Marii Kazancewej i Inny Sadauskienė, mistrzyń sztuki dekoracyjnej

 (link otworzy duże zdjęcie)
Podwójnym wernisażem rozpoczyna się nowy rok w galerii spytkowskiego Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych. 19 stycznia sztukę dekoracyjną zaprezentują tu dwie artystki: Maria Kazancewa i Inna Sadauskienė. Ekspozycja będzie czynna do 29 marca.

Maria Kazancewa jest absolwentką Wydziału Grafiki Artystycznej Uniwersytetu Pedagogicznego w Odessie na Ukrainie i zajmuje się głównie akwarelą oraz sztuką dekoracyjną, w tym projektami lalek. Jej prace znalazły się w zasobach Muzeum Historii i Sztuki w Archangielsku, w Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie oraz w prywatnych kolekcjach na całym świecie.

Inna Sadauskienė ukończyła Wydział Projektowania i Technologii w Państwowym Instytucie Usług i Ekonomii w Petersburgu w Rosji,  jej ulubioną formą jest tkanina artystyczna. Prace wystawia od 1998 roku, jej dzieła zobaczyć można m.in. w Muzeum Historyczno-Artystycznym w Kaliningradzie i w Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie.

Podobne inspiracje, które odnaleźć można w twórczości obu artystek, nie są dziełem przypadku: Maria Kazancewa jest mamą Inny. Współpracują przy wielu projektach, obie sięgają po batik. Obecnie mieszkają w Czerniachowsku, na co dzień uczą w szkole plastycznej. Należą do Kaliningradzkiej Regionalnej Publicznej Organizacji Artystów i Twórców Ludowych Akwarela.

Otwarcie wystawy w galerii ZUOK-u o godz. 13.00. Wstęp wolny.

 

Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych
Spytkowo 69, 11-500 Giżycko
Galeria zaprasza w godz. 7.00-15.00
tel.: 87 555 54 10
e-mail: biuro@zuokspytkowo.pl   
http://zuokspytkowo.pl/

 

(as/BP)

Opublikowano: 13 stycznia 2018 12:35

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 264

Wszelkie prawa zastrzeżone © Urząd Miejski w Węgorzewie

Realizacja: IDcom-web.pl