Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w powiecie węgorzewskim. 27020,24 zł − tyle uzbieraliśmy na rzecz wyrównania szans w leczeniu noworodków!

 (link otworzy duże zdjęcie)
Niedziela, 14 stycznia, należała do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 26. finał w Węgorzewie, po ulicznej kweście, koncertach i  licytacjach zakończyło "światełko do nieba" i nowy rekord. 27020,24 zł − tyle uzbieraliśmy na rzecz wyrównania szans w leczeniu noworodków w powiecie węgorzewskim!

Zbiórka pieniędzy prowadzona była w Węgorzewie, Pozezdrzu, Budrach, Radziejach, Olszewie Węgorzewskim i w Perłach.

Działo się! Finał WOŚP w WCK występami uatrakcyjniły zespoły: Rozes Brodnica, Amnestia Olecko, jazzowa formacja Small Band oraz laureaci konkursu piosenki I tak się trudno rozstać, który odbył się 24 listopada w Węgorzewie. W pokazie zaprezentowali się zawodnicy MMA Fight Clubu Węgorzewo.

Pod młotek poszły m.in.: gadżety WOŚP, vouchery do wymiany na bilety autobusowe Arrivy, wizyta w zakładzie fryzjerskim Anety Draganik w Węgorzewie, 30-minutowy lot samolotem z możliwością sterowania od Aeroklubu Krainy Jezior i trzy karty pokładowe na statek podczas Mazury AirShow 2018, bilety na koncert Katarzyny Cerekwickiej (13 stycznia w WCK), wejściówki na galę Fight for Victory Węgorzewo 2018 (20 stycznia w hali miejskiej w Węgorzewie), skarby CWKS-u Vęgoria Węgorzewo z piłką siatkową z autografami AZS-u Olsztyn włącznie.

Do akcji włączyła się ekipa Mazury 4x4 organizując przejazd terenowy.

 

Wszystkim Darczyńcom i Wolontariuszom
za hojne datki, otwarte serca i energię
serdecznie dziękujemy!

 

*

26. finał WOŚP to akcja na rzecz wyrównywania szans w leczeniu noworodków. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na wyposażenie noworodkowych oddziałów podstawowych (tzw. oddziały I oraz II stopnia referencyjności). Fundacja planuje pozyskać dla nich m.in. stanowiska do resuscytacji noworodków, nowoczesne inkubatory, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, pompy infuzyjne, a także sprzęt diagnostyczny, jak chociażby specjalistyczne aparaty USG czy pulsoksymetry. (źródło: https://www.wosp.org.pl/final/26-final)

(as/BP)
Fot. wolontariusze WOŚP

Opublikowano: 14 stycznia 2018 22:55

Kategoria: Aktualności

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Węgorzewie

Powiązane wiadomości:

Wyświetleń: 541

Wszelkie prawa zastrzeżone © Urząd Miejski w Węgorzewie

Realizacja: IDcom-web.pl