Ostatnie pożegnanie

 (link otworzy duże zdjęcie)
Z żalem zawiadamiamy, że w sobotę, 10 lutego, zmarł Jerzy Litwinienko, wieloletni samorządowiec węgorzewski, jeden z inicjatorów utworzenia powiatu węgorzewskiego po reformie administracyjnej przeprowadzonej w Polsce w 1999 roku.

To Jerzy Litwinienko był twórcą organów węgorzewskiego samorządu powiatowego I kadencji w 2002 roku i pierwszym starostą węgorzewskim. Funkcję tę powierzono mu także po wyborach samorządowych w 2006 r. W latach 2010-2014 był przewodniczącym Rady Powiatu w Węgorzewie.

2002 rok nie był początkiem aktywności samorządowej Jerzego Litwinienki. Wcześniej był radnym Rady Powiatu w Giżycku (powiat ten obejmował wówczas gminę Węgorzewo), a w latach 1994-1998 − zastępcą burmistrza Węgorzewa (Władysława Anchima). W latach 1999-2002 kierował Ciepłowniami Miejskimi w Węgorzewie.

Poza pracą samorządową Jerzy Litwinienko angażował się w myślistwo: od 1993 r. działał w węgorzewskim Kole Łowieckim "Mazury" (w latach 2001-2015 przewodniczył "Mazurom"), od 2010 r. pełnił funkcję wiceprezesa Okręgowej Rady Łowieckiej Polskiego Związku Łowieckiego w Suwałkach, jednocześnie wchodził w skład Głównej Komisji Rewizyjnej PZŁ. Za działalność na niwie łowieckiej był wielokrotnie nagradzany.

Na znak żałoby opuszczono też banderę Klubu Morskiego LOK w Węgorzewie, którego Jerzy Litwinienko był wieloletnim komandorem. Kochał wodę, a jego życie − jak mówią węgorzewscy żeglarze − było pięknym rejsem...

− ...na trasie którego dokonał wiele dobrego − także dla żeglarstwa. To dzięki Jerzemu maleńki dziki port w Sztynorcie rozrósł się do jednego z najważniejszych, kultowych punktów na mapie Wielkich Jezior Mazurskich − mówi Jerzy Józef Tyszko, obecny komandor węgorzewskiego klubu LOK.

Miał 66 lat. Przegrał walkę z chorobą nowotworową. Rodzinie i najbliższym składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Niech spoczywa w pokoju.

Ceremonia pogrzebowa (świecka) w czwartek, 15 lutego, rozpocznie się o godz. 13.00, w kaplicy na cmentarzu komunalnym przy ul. Armii Krajowej w Węgorzewie

Dzień wcześniej, 14 lutego, wystawienie ciała (od godz. 15.00)

(as/BP)
Fot. Anna Styrańczak

Opublikowano: 14 lutego 2018 16:27

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 2882

Wszelkie prawa zastrzeżone © Urząd Miejski w Węgorzewie

Realizacja: IDcom-web.pl