41. Święto Wiosny w Węgorzewie. Muzuem Kultury Ludowej zaprasza!

 (link otworzy duże zdjęcie)
Przed nami doroczne Święto Wiosny – tradycyjnie, w sobotę poprzedzającą Niedzielą Palmową.

W tym roku Święto Wiosny 24 marca, początek: godz. 10.00. Jak zawsze będą konkursy na marzannę i gaik, a także pokazy rękodzieła i kiermasz sztuki ludowej. Domowej roboty sery, mazurskie naturalne miody, chleby na zakwasie, pierniki, nalewki, pisane woskiem pisanki, palmy, wiklinowe kosze, serwetki, stroiki świąteczne, baranki − wszystko to będzie można kupić na straganach rozstawionych na terenie Parku Etnograficznego nad Węgorapą.

Zgłoszenia marzanek i gaików w dniu Święta Wiosny do godziny 9.00. Ogłoszenie wyników ok. godz. 12.00

Na tym nie koniec. Do godz. 13.00 będzie można wziąć udział w lekcji tradycyjnego pisania pisanek (2 zł od osoby) i wykonywania palm wielkanocnych (5 zł od osoby), a w budynku MKL – zwiedzić wystawę Wielkanocne gry i zabawy (wstęp wolny).

Zachęcamy do aktywnego udziału w święcie!

Uwaga, wystawco! Aby wystawić własne produkty podczas kiermaszu, należy wypełnić kartę zgłoszenia i odesłać ją na adres: Muzeum Kultury Ludowej, ul Portowa 1, 11-600 Węgorzewo do 17 marca. Organizatorzy zapewniają jedno bezpłatne stoisko (będzie udostępnione w dniu imprezy od godz. 8.00)

Ważne: łączenie wyrobów rękodzieła ludowego z innymi (np. importowanymi z Chin) jest zabronione! Preferowany asortyment: ozdoby wielkanocne, stroiki, rękodzieło, wyroby ceramiczne, drewna, wikliny, obrusy, serwety, wyroby z papieru. Osoby, które chciałyby uczestniczyć w kiermaszu, powinny przedstawić organizatorom swoją ofertę

Organizatorzy wydarzenia: Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie

(as/BP)
Fot. Anna Styrańczak (BP/UM)

plakat_2018.jpg

Opublikowano: 13 marca 2018 12:32

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Załączniki:

Konkurs na gaik i marzankę 2018 [591.34 KB]

Kiermasz 2018 [586.93 KB]

Wyświetleń: 310

Wszelkie prawa zastrzeżone © Urząd Miejski w Węgorzewie

Realizacja: IDcom-web.pl