Węgorzewo na ukraińskim Święcie Twórczości Dziecięcej w Giżycku

 (link otworzy duże zdjęcie)
Na scenie ukraińskiego Święta Twórczości Dziecięcej w Giżycku wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Węgorzewie oraz gimnazjaliści z węgorzewskiego "Helwinga".

Spotkanie odbyło się w niedzielę, 8 maja, w giżyckiej ekomarinie. Artystyczny dorobek zaprezentowali uczniowie z punktów nauczania języka ukraińskiego z całego regionu. Tradycyjnie organizatorzy imprezy, oddział mazurski Związku Ukraińców w Polsce (z siedzibą w Giżycku), do udziału w wydarzeniu zaprosili gości z Ukrainy, tym razem był to zespół taneczny Nadija z Dubna. Część artystyczną uświetniły też młode talenty z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Giżycku. Miło dodać, że wśród chórzystów PSM wypatrzyliśmy węgorzewian!

Węgorzewska reprezentacja wystąpiła z repertuarem na Dzień Matki (na Ukrainie to zwyczajowo druga niedziela maja). Poezję, z ust najmłodszych – tę dziecięcą, z ust gimnazjalistów – teksty poważne, refleksyjne, dzień wcześniej usłyszała publiczność koncertu w Węgorzewskim Centrum Kultury połączonego z Dniem Ukraińskiego Pieroga. Muzycznie montaż ubarwił Ihor Gajdasz z Prynowa (trzecioklasista „Dwójki”), któremu już dziś można wróżyć śpiewaczą karierę. Imiennika przygotował (i akompaniował mu na akordeonie) jego nauczyciel śpiewu, Ihor Huła, instruktor Studia Wokalnego działającego w WCK.

Popis węgorzewian jury Święta Dziecięcej Twórczości nagrodziło sowicie: ogromną torbą prezentów, pamiątek i słodyczy oraz – i to była chyba największa nagroda – zapraszając na pełne atrakcji popołudnie w Ośrodku Wypoczynkowym Gwarek w podgiżyckiej Pięknej Górze. Tu, pod wodzą animatorów, dzieci z Mazur i Ukrainy integrowały się biorąc udział w grach i konkursach plenerowych na boisku, w lesie, na placu zabaw, przy ognisku. Park linowy uczestnicy święta z pewnością wspominają do dziś.

 

W wydarzeniu udział wziął wiceburmistrz Węgorzewa Andrzej Lachowicz

Święto Dziecięcej Twórczości odbyło się m.in. dzięki dotacji Gminy Węgorzewo i Powiatu Węgorzewskiego

W Węgorzewie języka ukraińskiego w SP nr 2 oraz w gimnazjum uczy się 17 osób. Na Święto Dziecięcej Twórczości dzieci przygotował nauczyciel Jurij Andrusejko


as (Biuro Promocji/Urząd Miejski w Węgorzewie) Fot. Anna Styrańczak (Biuro Promocji/Urząd Miejski w Węgorzewie)

Opublikowano: 09 maja 2016 13:11

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Powiązane wiadomości:

Wyświetleń: 639

Wszelkie prawa zastrzeżone © Urząd Miejski w Węgorzewie

Realizacja: IDcom-web.pl