"Karta" o nas

 (link otworzy duże zdjęcie)
Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie istnieje 25 lat. W ramach jubileuszowych przedsięwzięć udostępniło do publikacji dwa materiały w ogólnopolskim kwartalniku historycznym Karta.

W części Powojnie pisma, w opracowaniu Przystań w ruinach, znajdziemy obraz Węgorzewa w latach 1945-47 zasiedlonego przez osadników z Kresów i całej Polski. Materiały wspomnieniowe i fotografie ze zbiorów historycznych Muzeum, wybór kustoszki Krystyny Jarosz. Część Małe Ojczyzny obejmuje informacje i fotografie o działalności Muzeum Kultury Ludowej w opracowaniu Krystyny Jarosz z zespołem muzeum i historyczne kalendarium opracowane przez Barbarę Grąziewicz-Chludzińską Powstanie Muzeum .

Pismo Karta ukazuje się od przeszło 30 lat. Poświęcone jest historii Polski i Europy Środkowo-Wschodniej w XX wieku. Każde jego wydanie to publikacje na temat wydarzeń XX stulecia, kilka bloków tematycznych dotyczących historii, a także zdjęcia („albumy z epoki”)

Odwiedź stronę kwartalnika: http://www.karta.org.pl/Wydawnictwo/75

Wydawnictwo w cenie promocyjnej w Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie. Polecamy!

as (Biuro Promocji UM w Węgorzewie), za: Krystyną Jarosz (Dział Archeologiczno-Historyczny Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie)

Opublikowano: 11 maja 2016 16:25

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 458

Wszelkie prawa zastrzeżone © Urząd Miejski w Węgorzewie

Realizacja: IDcom-web.pl