Rowerowy Green Tour ze zwiedzaniem. Kto jedzie z nami?

 (link otworzy duże zdjęcie)
Kto chętny na wycieczkę rowerową? Zapraszamy na Green Tour wokół Węgorzewa, pierwszy z czterech zaplanowanych na ten rok. 29 maja (niedziela) wyruszymy w trasę "Na zachód": z Węgorzewa przez Zwierzyniecki Róg, Mamerki, Węgielsztyn do Brzozowa i z powrotem.

Na szlaku o najpiękniejszych zakątkach Ziemi Węgorzewskiej opowie przewodnik, Jerzy Marek Łapo, historyk, znany publicysta, kustosz Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie.

− Podczas pierwszej z wycieczek natkniemy się na ślady po władcach – tych „wielkich” (po cesarzu Niemiec Wilhelmie II), jak i „mniejszych” (po węgoborskim staroście i pruskim ministrze wojny). Nie zabraknie śladów po wojnach i bitwach – od grodziska po bunkry. Ale wbrew pozorom, nie będzie to wycieczka militarna. Spróbujemy znaleźć ślady podmiejskiej rezydencji pastora i przyrodnika Jerzego Andrzeja Helwinga, zachwycić się najstarszym kościołem w okolicy czy spojrzeć w nurty Węgorapy. Nie zabraknie oczywiście mazurskich krajobrazów − zachęca Jerzy Marek Łapo.

Start: godz. 10.00. Długość trasy: ok. 33 km. 

Przebieg: Węgorzewo, stadion OSiR – Velo – Cesarski Park Jubileuszowy – pałac von Katte – Ruska Wieś – Zwierzyniecki Róg – Trygort – Velo – Przystań - most na kanale Mazurskim – Mamerki, bunkry (zwiedzanie*) – Przystań – Węgielsztyn: Lisia Góra, Grodzisko, kościół (zwiedzanie) – Dąbrówka Mała, pałac – Brzozowo – Prynowo – most na Węgorapie – Stulichy, domniemana posiadłość Helwinga – Maćki – Węgorzewo, wylęgarnia ryb i dawny młyn – stadion OSiR.


Zgłoszenia przyjmowane są w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Węgorzewie (ul. Turystyczna 13) w godz. 7.30-15.30; tel.: 87 428 52 34, 507 049 845; sport@umw.internetdsl.pl

Wpisowe: 15 zł

Wpłaty (do 22 maja): Komputer Serwis Car Audio Tuning, PKO BP 47 1020 4753 0000 0802 0038 3216 (pamiętaj o podaniu imienia i nazwiska oraz dopisku Trasa Na Zachód, Trasa Na Wschód, Trasa Na Południe, Trasa Centrum

Regulamin Green Turów: http://osir.wegorzewo.pl/#!1000403 


Terminarz Green Tourów:
29 maja Na Zachód
19 czerwca Na Wschód
11 września Na Południe
9 października Centrum 


as (Biuro Promocji/Urząd Miejski w Węgorzewie
Ilustracja do tekstu: wiedza.pkn.pl

Opublikowano: 17 maja 2016 12:20

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 608

Wszelkie prawa zastrzeżone © Urząd Miejski w Węgorzewie

Realizacja: IDcom-web.pl