Był niebieski, jest brązowy, wkrótce będzie tu wystawa

 (link otworzy duże zdjęcie)

− Na wystawie znajdzie się dwanaście pięknych zdjęć Węgorzewa z lat 1900-1914 oraz dwa ujęcia współczesnego miasta z lotu ptaka − mówi Mateusz Rodziewicz, wiceprzewodniczący węgorzewskiej Młodzieżowej Rady Miejskiej, wskazując płot okalający zamek, najstarszy zabytek w grodzie nad Węgorapą.

Węgorzewski zamek od 2000 roku jest własnością prywatną. Obecnie jest niedostępny dla turystów. Działka stanowi plac budowy. Remont i rozbudowa obiektu trwają.

Inicjatywa młodych samorządowców to ich pomysł na polubienie elementu krajobrazu, zamiast którego wszyscy wolelibyśmy podziwiać naszą architektoniczną perłę. Pomysł na zorganizowanie na ogrodzeniu ekspozycji plenerowej spotkał się z przychylnością właściciela zamku. Dziękujemy!

Zanim przy ulicy Zamkowej pojawi się wystawa, płot został wyczyszczony i przemalowany. Na zaproszenie młodych radnych 4 lipca u bram zamku, z pędzlami i wałkami w rękach, stanęło spore grono mieszkańców miasta. Prośba o wsparcie inicjatywy z ust Mateusza Rodziewicza wybrzmiała podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Węgorzewie. Nie mogła pozostać bez echa − w tym przypadku każda para rąk do pracy była także wyrazem solidarności z zaangażowaną w życie miasta młodzieżą.

− Dziękujemy radnym miejskim: Aleksandrze Kiełczewskiej [na zdjęciu u góry z członkinią MRM Magdaleną Dudys − przyp. as], Krzysztofowi Świrskiemu, Grzegorzowi Pykale za udział w tym społecznym czynie. Dziękujemy wszystkim za pomoc − mówi Karolina Herbaczewska, przewodnicząca MRM w Węgorzewie. − Miło nam było z wami przeprowadzić tę akcję. Pozdrawiamy turystów z Gdańska i Krakowa, którzy spontanicznie do nas dołączyli!

Zdjęcia na odnowionym płocie zawisną już za kilka, kilkanaście dni.

 

Fotoreportaż z malowania płotu w obiektywie Rafała Witki


Skład Młodzieżowej Rady Miejskiej w Węgorzewie: http://wegorzewo.pl/cms/19547/rada_miejska

(as/BP)
Fot. Anna Styrańczak (Biuro Promocji/Urzad Miejski w Węgorzewie)

Opublikowano: 05 lipca 2016 16:52

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Powiązane wiadomości:

Wyświetleń: 1456

Wszelkie prawa zastrzeżone © Urząd Miejski w Węgorzewie

Realizacja: IDcom-web.pl