Przystanek rentgen. 1, 2 i 5 czerwca mammobus zatrzyma się w Węgorzewie

 (link otworzy duże zdjęcie)

Zapraszamy panie w wieku 50-69 lat na bezpłatną mammografię (prześwietlenie piersi) w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Najbliższy postój mammobusu (Lux Med Diagnostyka) na placu Wolności w Węgorzewie 1, 2 i 5 czerwca (czwartek, piątek i poniedziałek).

Badanie jest refundowane co dwa lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji programu otrzymały pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

Rejestracja telefoniczna: 58 666 2444
lub online: www.mammo.pl/formularz

Uwaga: na skutek zmian w organizacji Programu Profilaktycznego Raka Piersi wprowadzonych przez Ministerstwo Zdrowia do kobiet urodzonych w roku 1966 oraz 1967 nie są wysyłane indywidualne zaproszenia.

Dlaczego warto skorzystać? Bo mammografia pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia. Cztery zdjęcia rentgenowskie, kilka minut − czasami na wagę życia.

(as/BP)
Fot. Materiał prasowy Lux Med Diagnostyki

Opublikowano: 01 czerwca 2017 09:17

Kategoria: Ogłoszenia

Wyświetleń: 390

Wszelkie prawa zastrzeżone © Urząd Miejski w Węgorzewie

Realizacja: IDcom-web.pl