Pod węgorzewską remizą zaparkuje mammobus. Zapraszamy na badania!

 (link otworzy duże zdjęcie)
Kobiety w wieku 50-69 lat będą miały okazję skorzystać w Węgorzewie z mammografu 13 sierpnia. Mobilny gabinet zatrzyma się tym razem przy siedzibie straży pożarnej (ul. H. Sienkiewicza 10). Zapraszamy w godzinach 9.00-17.00.
 
Rejestracja
tel.: 85 676 03 32; 85 6767 13 22
online: www.wirtusplus.pl

(do rejestracji przygotuj nr PESEL)


Badanie realizowane jest (bezpłatnie) przez Narodowy Fundusz Zdrowia w ramach ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Raka Piersi

Mammografia trwa kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich – dwóch projekcji każdej piersi. Badanie pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, co istotnie zwiększa szansę wyleczenia

Tylko regularne kontrolowanie stanu zdrowia pozwala w porę wykryć niebezpieczne zmiany chorobowe. Uwaga! Nie rezygnujmy z kolejnych badań, jeśli wyniki są zadowalające! Nie ułatwiajmy chorobie, która zwykle w początkowym stadium nie wpływa źle na nasze samopoczucie. Kobieto, pamiętaj: rak nie boli! 

– Statystycznie co roku w Polsce wykrywanych jest ok. 15 tys. przypadków raka piersi, a ok. 6 tys. kobiet umiera w wyniku jego rozwoju. Główną przyczyną tak wysokiej umieralności jest zbyt późna diagnoza, która zmniejsza szansę na skuteczne leczenie – informują pracownicy przychodni.

(as/BP)

Opublikowano: 07 sierpnia 2017 08:10

Kategoria: Ogłoszenia

Wyświetleń: 313

Wszelkie prawa zastrzeżone © Urząd Miejski w Węgorzewie

Realizacja: IDcom-web.pl