Kierunek: Lwów i Burgas! Siatka mazurskiego lotniska szersza o połączenie z Ukrainą i z Bułgarią

 (link otworzy duże zdjęcie)
Poszerzyła się siatka połączeń lotniska w Szymanach − o połączenie do Lwowa. Inauguracyjny lot na pokładzie samolotu PLL LOT odbędzie się 27 marca 2018 r.

Rejsy będą realizowane (samolotem Bombardier Q400, który na pokład może zabrać 78 pasażerów) dwa razy w tygodniu – we wtorki i soboty – w godzinach nocnych. Samolot będzie startował ze Lwowa o godz. 1.40, żeby wylądować w Szymanach o godz. 2.15. Start z Szyman przewidziany jest na godz. 3.10, a lądowanie we Lwowie na godz. 5.35.

Ceny biletów zaczynają się od 239,00 zł za podróż̇ w dwie strony.

Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, podczas wspólnej konferencji prasowej PLL LOT oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego 8 listopada w Olsztynie:

– Cieszymy się, ż̇e tak uznany przewoźnik jakim niewątpliwie są Polskie Linie Lotnicze LOT, zdecydował się na uruchomienie połączeń z naszego lotniska. Kierunek Lwów to bardzo dobry wybór. Musimy pamiętać, że to właśnie w naszym regionie zamieszkuje od kilkudziesięciu lat największa w Polsce, ponad siedemdziesięciotysięczna mniejszość ukraińska. Liczymy również̇ na wzmoż̇ony ruch turystyczny i biznesowy zarówno w kierunku ukraińskim, jak i na Warmię i Mazury oraz wymianę naukową, tym bardziej, ż̇e nasz Uniwersytet Warmińsko-Mazurski intensywnie współpracuje z uczelniami ze Lwowa

Dodajmy, że w październiku br. ogłoszono także uruchomienie połączenia czarterowego z Portu Lotniczego Olsztyn – Mazury do Burgas w Bułgarii, którego operatorem będzie linia lotnicza Small Planet. Rejsy realizowane będą w od 19 czerwca do 4 września 2018 roku. Trasa obsługiwana będzie tylko we wtorki, Airbusem A320, który na pokład może wziąć 180 pasażerów. Lot będzie trwał ok. 1,5 godziny.

 Strona Portu Lotnieczego Olsztyn-Mazury: http://mazuryairport.pl/

(as/BP)
Fot. Internet

Opublikowano: 10 listopada 2017 19:01

Kategoria: Ogłoszenia

Wyświetleń: 185

Wszelkie prawa zastrzeżone © Urząd Miejski w Węgorzewie

Realizacja: IDcom-web.pl