Fiskus przypomina: pofil zaufany – warto go mieć nie tylko do JPK-VAT!

 (link otworzy duże zdjęcie)

Od tego roku najmniejsi przedsiębiorcy – płatnicy VAT, zatrudniający do 10 osób, o obrotach nieprzekraczających 2 mln euro rocznie (także prowadzący jednoosobowe działalności gospodarcze) – najpóźniej do 26 lutego po raz pierwszy muszą wysłać do systemu Ministerstwa Finansów tak zwany JPK_VAT czyli jednolity plik kontrolny (zestaw informacji o operacjach gospodarczych przedsiębiorcy za dany okres, który śle się wyłącznie elektronicznie. Dane pobierane są bezpośrednio z systemów finansowo-księgowych przedsiębiorstwa). Aby to zrobić, potrzebny jest profil zaufany (eGo) – bezpłatne narzędzie, dzięki któremu sprawy urzędowe można zrealizować przez internet, w serwisach administracji publicznej.

Mikroprzedsiębiorcy, którzy nie chcą mieć problemów z przesłaniem JPK_VAT, już dziś powinni bezpłatnie założyć profil zaufany. To proste! Zakładasz go na dwa sposoby:

· Przez internet za pośrednictwem bankowości elektronicznej (warunkiem jest posiadanie konta w jednym z banków: PKO Bank Polski SA, Bank Zachodni WBK, Bank Pekao, mBank, ING Bank Śląski, Millennium Bank lub konto na platformie Envelo. Wypełnij formularz o założenie profilu w systemie bankowości elektronicznej i potwierdź bankowym kodem autoryzacyjnym. Mailem otrzymasz potwierdzenie.

· Przez internet potwierdzając go w punkcie potwierdzającym (wejdź na www.pz.gov.pl, wybierz możliwość założenia profilu zaufanego z potwierdzeniem w punkcie potwierdzającym, wypełnij wniosek i – już w „realu” – odwiedź punkt potwierdzający. Masz na to 14 dni). Lista takich punktów znajduje się na podanej powyżej stronie internetowej.

Dzięki profilowi zaufanemu można m.in.:

  • składać i sprawdzać dokumenty rozliczeniowe w ZUS i US
  • składać wnioski o rejestrację działalności gospodarczej
  • zgłaszać utratę dokumentu tożsamości
  • ubiegać się o Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego
  • załatwiać sprawy urzędowe dla swojej rodziny: becikowe, świadczenia rodzicielskie, Karta Dużej Rodziny, Świadczenie o Funduszu Alimentacyjnym
  • uzyskiwać odpisy aktów stanu cywilnego

 

(as/BP)

Opublikowano: 06 lutego 2018 14:42

Kategoria: Ogłoszenia

Załączniki:

Ulotka do pobrania [128.07 KB]

Wyświetleń: 186

Wszelkie prawa zastrzeżone © Urząd Miejski w Węgorzewie

Realizacja: IDcom-web.pl