Pożyczyliśmy Mazury od naszych wnuków, oddajmy je w dobrym stanie. Warsztaty Reko-Eko po raz trzeci, zapraszamy!

 (link otworzy duże zdjęcie)

Czym są śmieci? To cenne surowce, których życie wcale nie kończy się w koszu. Pojemnik na odpady i zuok to tylko poczekalnia, w której na zawsze zostaje tylko niewielka część tego, co wyrzucamy.

Przed nami trzecia edycja Mazurskich Warsztatów Komunalnych Reko-Eko − jedynych w swoim rodzaju twórczych i inspirujących spotkań, które uczą poszanowania przyrody w myśl hasła: Pożyczyliśmy Mazury od naszych wnuków, oddajmy je w dobrym stanie. Zapraszają: Mazurski Związek Międzygminny – Gospodarka Odpadami oraz spytkowski Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych.

Ideą zajęć jest przemycanie cennej wiedzy w formie zabawy, ciekawych doświadczeń, gier, quizów i dyskusji. Zabawki, praktyczne przedmioty, a nawet instrumenty muzyczne z umytych opakowań i makulatury? Uczestnicy spotkań będą mieli ręce pełne roboty! Przy okazji dowiedzą się, co to recykling, redukcja chemiczna, kompostowanie, gazy cieplarniane i... pobawią w synoptyków w zakładowej stacji pogodowej.

W proponowanym programie zajęć (całość w załączniku do pobrania poniżej) zajęcia teoretyczne i praktyczne z zakresu powtórnego wykorzystania materiałów pochodzących z recyklingu (prooces kompostowania, akcje artystyczne „trash art”, nauka zasad prawidłowej segregacji odpadów, zwiedzanie instalacji zagospodarowania odpadów (każdy zwiedzający otrzyma pamiątkowy gadżet). Organizatorzy zapewniają profesjonalne prowadzenie warsztatów oraz transport do Spytkowa i z powrotem.

Zajęcia odbywają się w okresie roku szkolnego 2017/2018 w czwartki. Zakład przyjmuje maksymalnie 2 grupy dziennie o godzinie 9.00 i 12.00 (lekcje trwają 1,5 – 2 godziny zegarowe). Maksymalna liczebność grupy – 1 klasa (maksymalnie 25 osób). Więcej informacji można uzyskac telefonicznie: 87 429 13 74

Rezerwacje terminów najpóźniej tydzień przed planowanym terminem warsztatów. Pierwszeństwo w zapisach i udziale w zajęciach mają grupy, które nie brały udziału wcześniej w zajęciach. Formularz zgłsozeniowy do pobrania poniżej

 

Organizatorzy Mazurskich Warsztatów Komunalnyce Reko-Eko: Mazurski Związek Międzygminny – Gospodarka Odpadami z siedzibą w Giżycku oraz Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie sp. z o.o.


Mazurski Związek Międzygminny – Gospodarka Odpadami
ul. Wodna 4; 11-500 Giżycko
pukt obsługi klienta: ul. Pocztowa 2 w Giżycku
tel. do biura obsługi klienta: 87 428 43 38, -40, -42
tel. do sekretariatu: 87 429 13 74
e-mail: biuro@mzmgo.mazury.pl
http://mzmgo.mazury.pl


Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych sp. z o. o.
Spytkowo 69, 11-500 Giżycko
tel.: 87 555 54 10
e-mail: biuro@zuokspytkowo.pl  
http://zuokspytkowo.pl/  

 

(as/BP)
Fot. Archiwum MZM-GO

Opublikowano: 07 lutego 2018 11:45

Kategoria: Ogłoszenia

Załączniki:

Formularz zgłoszeniowy [206.52 KB]

Program zajęć [401.9 KB]

Powiązane wiadomości:

Wyświetleń: 377

Wszelkie prawa zastrzeżone © Urząd Miejski w Węgorzewie

Realizacja: IDcom-web.pl