Ojczyzna wzywa. Rusza nabór do wojska. Do skwalifikowania rocznik 1999

 (link otworzy duże zdjęcie)

Zgodnie z Wojewódzkim Planem Kwalifikacji Wojskowej w 2018 roku od 21 marca (od godz. 8.00) rozpocznie się kwalifikacja wojskowa mieszkańców gminy Węgorzewo urodzonych w 1999 roku oraz roczników starszych. Kwalifikacja potrwa do 30 marca.

Nie zapomnijcie dowodu osobistego, dokumentacji medycznej (wyniki badań specjalistycznych przeprowadzonych w okresie dwunastu miesięcy przed dniem stawienia się do kwalifikacji wojskowej), zdjęcia (3x4 cm, bez nakrycia głowy) i dokumentu potwierdzającego poziom wykształcenia czy pobieranie nauki. Masz prawo jazdy? Także weź ze sobą.

Jeżeli z ważnych przyczyn osoba wezwana nie może stawić się w wyznaczonym terminie, powinna zawiadomić o tym pracownika Urzędu Miejskiego w Węgorzewie (Norbert Bejnarowicz, specjalista ds. wojskowych, obrony cywilnej i ochrony przeciwpożarowej, pok. nr 47, tel.: 87 427 54 46) – najpóźniej do dnia, w którym osoba była zobowiązana do stawienia się do kwalifikacji, podając przy tym przyczynę, która uniemożliwia stawiennictwo. Na tej podstawie zostanie wyznaczony kolejny termin do stawiennictwa do kwalifikacji wojskowej. Uwaga! Za niestawienie się do kwalifikacji wojskowej bez uzasadnionej przyczyny grozi grzywna!

Kwalifikacja odbywa się w szkolnym schronisku młodzieżowym przy ul. B. Prusa 10 w Węgorzewie (przy Zespole Szkół Ogólnokształcących). Tel.: 530 190 427

(as/BP)
Fot. Anna Styrańczak (BP/UM)

Opublikowano: 12 marca 2018 15:44

Kategoria: Ogłoszenia

Wyświetleń: 369

Wszelkie prawa zastrzeżone © Urząd Miejski w Węgorzewie

Realizacja: IDcom-web.pl