Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich ogłasza XXIII edycję konkursu „Czysta i piękna zagroda – estetyczna wieś 2018”

 (link otworzy duże zdjęcie)
Po raz dwudziesty trrzeci mazurskie i warmińskie wsie będą konkurować w ramach projektu Czysta i piękna zagroda – estetyczna wieś.

Jak przebiegać będzie konkurs? Zgłoszone wsie czekają dwie wizyty członków komisji (pierwsza wizyta do 15 maja, druga do 20 września). Po wstępnej ocenie mieszkańcy będą mieli czas na pracę nad wizerunkiem swojej miejscowości. Podczas drugiej lustracji jurorzy zwrócą uwagę na ekologię i poprawę estetyki. Różnica punktów pomiędzy pierwszą a drugą oceną zadecyduje o wytypowaniu wsi laureatów. Zwycięzców wyłoni Wojewódzka Komisja Konkursu. Uwaga! Prace wykonane przez firmy zewnętrzne w ramach projektów finansowanych ze środków pomocowych oraz innych źródeł zewnętrznych nie będą oceniane. Pula nagród wynosi ok. 50 tys. zł.

Przypominamy, że w konkursie mogą brać udział miejscowości z wyłączeniem tych, na terenie których mieści się siedziba urzędu gminy.

Celem konkursu Czysta i Piękna Zagroda − Estetyczna Wieś jest poprawa stanu ekologicznego i estetycznego wsi z terenu gmin należących do Związku Gmin Warmińsko-Mazurskich.

 

Zgłoszenia ślijcie do 25 kwietnia pocztą (na adres: Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich, al. Piłsudskiego 7/9, 10-950 Olsztyn) lub e-mailem: zgwm@zgwm.pl 

Karta oceny i regulamin konkursu w załączniku poniżej. Karta zgłoszeniowa wkrótce na stronie ZGW-M

 

Organizatorzy: Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich; Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego; Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie; Agencja Nieruchomości Rolnych, Oddział Terenowy w Olsztynie; Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza

Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich
al. Marszałka J. Piłsudskiego 7/9, 10-950 Olsztyn
tel.: 89 527 60 75
e-mail: zgwm@zgwm.pl
http://zgwm.pl/


(as/BP)
Fot. Zbigniew Chojęta (AeroFoto B. Z. Chojęta)

Opublikowano: 13 kwietnia 2018 13:19

Kategoria: Ogłoszenia

Załączniki:

Karta oceny [540.88 KB]

Regulamin konkursu [652.78 KB]

Wyświetleń: 159

Wszelkie prawa zastrzeżone © Urząd Miejski w Węgorzewie

Realizacja: IDcom-web.pl