Konsultacje społeczne dla Gui. W planie odnowy wsi budowa siłowni zewnętrznej

 (link otworzy duże zdjęcie)

Sołectwo Guja ma szansę na dofinansowanie szeregu inwestycji w ramach konkursu Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego Aktywna Wieś Warmii, Mazur i Powiśla. Furtką do programu jest nowy punkt w opracowanym już planie odnowy wsi: budowa siłowni zewnętrznej. Kolejny punkt procedury: konsultacje społeczne.

Mieszkańców Gui zapraszamy do udziału w konsultacjach projektu uchwały dotyczącej Planu Odnowy Miejscowości Guja na lata 2014-2021.

Zgłoszenia, uwagi, opinie należy składać na piśmie w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Węgorzewie (ul. Zamkowa 3) od 30 kwietnia do dnia 14 maja. Projekt uchwały wraz z załącznikami − uzasadnieniem i planem odnowy − do 27 kwietnia wyłożone są w urzędzie (w Punkcie Obsługi Klienta) oraz u sołtysa, do pobrania także w załącznikach poniżej.

Przypomnijmy główne założenia planu odniwy Gui: to m.in. remont świetlicy wiejskiej i zagospodarowanie jej otoczenia, organizacja plenerowego miejsca spotkań (budowa wiaty), budowa tzw. obwodnicy oraz chodnika przy głównej drodze, rozbudowa placu zabaw dla dzieci, modernizacja terenu plaży wiejskiej, budowa boiska do piłki plażowej, budowa siłowni zewnętrznej, rekonstrukcja tablicy na pomniku żołnierzy z I wojny światowej, ustawienie tablic informacyjnych. Częścią planu jest także organizacja wydarzeń integrujących lokalną społeczność: dożynek sołeckich, corocznych ćwiczeń strażackich i Dnia Strażaka

(as/BP)
Fot. Anna Styrańczak (BP/UM)

Opublikowano: 16 kwietnia 2018 10:45

Kategoria: Ogłoszenia

Załączniki:

Zarządzenie w sprawie konsutacji [419.37 KB]

Projekt uchwały [199.35 KB]

Plan Odnowy Miejscowości Guja na lata 2014-2021 [1.71 MB]

Wyświetleń: 158

Wszelkie prawa zastrzeżone © Urząd Miejski w Węgorzewie

Realizacja: IDcom-web.pl