Jak pierogi, to tylko ukraińskie i tylko od mamy!

 (link otworzy duże zdjęcie)
Dzień Ukraińskiego Pieroga i koncert z okazji Dnia Matki − to propozycja Stowarzyszenia Integracji i Rozwoju Kulturalnego Mniejszości Narodowych Czeremosz.

Pierwsza edycja tego wydarzenia odbyła się 7 maja 2016 r. w Węgorzewskim Centrum Kultury. Przygotowywania tradycyjnej potrawy, bijącej rekordy popularności nie tylko na ukraińskich stołatch, ale i w Polsce − pierogów − dzieci uczyły się pod okiem rodziców. Do garnka powędrowały nie tylko "ruskie", ale także pierogi z kaszą, kapustą, serem i specjalność drużyny męskiej czyli pierogi z mięsem. Integracyjne warsztaty kulinarne miały formułę konkursu, zakończyła je degustacja i werdykt jury.

− Takie spotkanie doskonale wpisuje się w kalendarz węgorzewskich imprez, w którym aż prosi się o imprezę kulinarną. Pierogi naszym eksportowym produktem? Czemu nie! Mam nadzieję, że za rok w maju spotkamy się po raz kolejny, w szerszym gronie − mówił burmistrz Węgorzewa Krzysztof Piwowarczyk i chwalił: − Pierogi były pyszne! 

W części artystycznej udział wzięli: wokalny zespół Horłycia z Nowojaworiwska na Ukrainie, Zespół Tańca Ludowego Czeremosz (działający w WCK), męskie trio wokalne Obrij z Węgorzewa oraz dzieci i uczniowie punktu nauczania języka ukraińskiego w Szkole Podstawowej nr 2 w Węgorzewie.

Podczas koncertu z okazji Dnia Matki Gminę Węgorzewo obok Krzysztofa Piwowarczyka reprezentował także wiceburmistrz Węgorzewa Andrzej Lachowicz

Współorganizator imprezy i fundator nagród w konkursie: Hotel Ognisty Ptak*** w Ogonkach

as (Biuro Promocji/Urząd Miejski w Węgorzewie)
Fot. Anna Styrańczak (Biuro Promocji/Urząd Miejski w Węgorzewie)

Opublikowano: 07 maja 2016 23:39

Kategoria: Aktualności

Filmy:

Powiązane wiadomości:

Wyświetleń: 1383

Wszelkie prawa zastrzeżone © Urząd Miejski w Węgorzewie

Realizacja: IDcom-web.pl