Koncerty: Rock, impreza plenerowa, impreza płatna

Naturalnie Mazury Music&More Węgorzewo 2017

2017-07-07 - 2017-07-09
od: 18:00 do 23:59
ul. Gen. J. Bema 7, Węgorzewo, węgorzewski, warmińsko-mazurskie
Miejsce: plac koncertowy jednostki wojskowej w Węgorzewie
Najgłośniejszy festiwal rockowy na Mazurach. Wydarzenie ma wieloletnią tradycję. Pierwsze zespoły występowały na znanym placu koncertowym węgorzewskiej jednostki wojskowej już w latach 90. W 2016 r. Festiwal Naturalnie Mazury Music&More po dwóch latach przerwy powrócił do rockowego grania w grodzie nad Węgorapą.
Udział w tegorocoznej edycji festiwalu potwieridzły już zespoły: Luxtorpeda, T.Love, Organek, Farben Lehre oraz wokalistka Kasia Kowalska.

Luxtorpeda: zespół powstał w 2010 r. z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Roberta Friedricha, znanego z zespołów: Acid Drinkers, Arka Noego, Kazik na Żywo i 2Tm2,3. Muzyk do współpracy zaprosił związanych z zespołem 2Tm2,3 gitarzystę Roberta Drężka i basistę Krzysztofa Kmiecika oraz ówczesnego perkusistę Turbo i zespołu Armia Tomasza Krzyżaniaka. W 2011 roku w trakcie nagrywania albumu skład uzupełnił wokalista Przemysław „Hans” Frencel, raper znany z duetu Pięć Dwa. W dorobku cztery albumy studyjne: Luxtorpeda (2011), Robaki (2012), A morał tej… (2014) i Mywaswynas (2016).

T.Love: początki zespołu (1982 r., Częstochowa), to punk rock, z upływem czasu grupa sięgnęła po reggae, rock and roll, pop rock. Większość ich albumów ma status złotych płyt, a składankowy Love, Love, Love - The Very Bes T.Love w roku 2012 uzyskał status platynowej płyty. W Węgorzewie zespół zaprezentuje swoje przeboje, nie zabraknie też nowości z ostatniej płyty, której premiera miała miejsce w końcu 2016 r.

Organek: grupę powołał do życia w 2013 roku wokalista i gitarzysta Tomasz Organek, znany z występów w zespole SOFA. Muzyk zaprosił do współpracy kolegów z macierzystej formacji: basistę Adama Staszewskiego oraz perkusistę Roberta Markiewicza. Ich debiutancki album Głupi ukazał się w 2014 r. nakładem wytwórni muzycznej Mystic Production. W nagraniach sesyjnie wziął udział klawiszowiec Tomasz Lewandowski, później oficjalny członek zespołu. Przebój Mississipi w ogniu z drugiego krążka Czarna Madonna w ścisłej czołówce Listy Przebojów Programu 3. pozostaje od kilku tygodni.

Farben Lehre: płocki zespół już od trzech dekad muzycznie komentuje otaczającą nas rzeczywistość. Punkowe granie i niebanalne teksty. Wokalista Wojtek Wojda jest w trakcie pisania nowych utworów i liczymy, że na węgorzewskiej scenie usłyszymy świeże kawałki! Kultowych Spodni z GS-u i Matury też nie może zabraknąć!

Kasia Kowalska muzyczną karierę rozpoczęła od debiutanckiego albumu Gemini wydanego w 1994 r. (potrójna platyna!), z którego pochodzą przeboje Jak rzecz czy Oto ja. Jej kolejne płyty to kolejne „platynowe” sukcesy: Koncert inaczej (1995), Czekając na… (1996) Pełna obaw (1998). W latach 2000-2008 ukazały się jeszcze albumy 5, Antidotum, Samotna w wielkim mieście, Antepenultimate, które zdobywały serca słuchaczy i uznanie krytyków, i jak poprzednie, zdobyły status platyny. Rok 2010 przyniósł bardzo dobrze przyjęty zarówno przez fanów, jak i krytykę album z utworami Grzegorza Ciechowskiego Moja Krew. Kasia ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród, w tym Fryderyki, Superjedynki i MTV European Music Awards.

Festiwal Naturalnie Mazury Music & More odbędzie się 7-9 lipca. Jedną z najważniejszych części rockowiska jest konkurs dla młodych zespołów – jeszcze tylko do 31 marca zespoły mogą nadsyłać zgłoszenia na adres organizatora.
Tytularnym współorganizatorem festiwalu jest Fundacja dla Transplantacji. Hasło wydarzenia: Zostawiam Serce na Ziemi... Zostawiam serce na Mazurach łączy idee transplantologii z promocją Krainy Wielkich Jezior Mazurskich.

 

Organizator Festiwalu Naturalnie Mazury Music&More Węgorzewo 2017: Fundacja Zatrzymać Czas

Strona: http://naturalniemazury.com/

Profil na FB: https://www.facebook.com/naturalniemazury

Dofinansowanie: Gmina WęgorzewoWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie 

 


str_6_rockowisko_logo.jpg

Biuro organizacyjne:

ul. Gen. J. Bema 7, 11-600 Węgorzewo
wegorzewo@NaturalnieMazury.com
tel.: 261 337 191

 

Tu kupisz bilety online:

 

 
(as/BP)
Fot. Anna Styrańczak (BP/UM)

Zdjęcia:

Wszelkie prawa zastrzeżone © Urząd Miejski w Węgorzewie

Realizacja: IDcom-web.pl