Sport: Pozostałe, impreza plenerowa

XIII Półmaraton Węgorza

02 maja 2017
Węgorzewo, Węgorzewo, węgorzewski, warmińsko-mazurskie
Wpisowe do 21 kwietnia wynosi 50 zł, dzień przed i w dniu zawodów – 80 zł
Konto bankowe: 05 2030 0045 1110 0000 0399 3990 (Towarzystwo Sportowe Kormoran; ul. Zamkowa 4; 11-600 Węgorzewo) z dopiskiem: Imię i nazwisko – opłata za Półmaraton Węgorza
Trasa: Sztynort - plac Wolności w Węgorzewie
Półmaraton Węgorza to największa, najpopularniejsza impreza sportowa w gminie Węgorzewo. Trasa biegu położona jest między mazurskimi jeziorami, wiedzie ze Sztynortu do Węgorzewa.

Prawo startu mają osoby, które do 2 maja ukończą 18 lat. Osoby, które do 2 maja ukończyły 16 lat, mogą wystartować w biegu pod warunkiem, że stosowne oświadczenia podpisze (w biurze zawodów) rodzic lub opiekun prawny oraz że przedstawią aktualne, ważne zaświadczenie lekarskie. Wszyscy zawodnicy muszą zostać zweryfikowani w biurze zawodów. Podczas weryfikacji będzie potrzebny dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość oraz ewentualnie dowód opłaty startowej (nie dotyczy będących na liście opłaconych).

Dodajmy, że częścią półmaratonu są Mistrzostwa 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej (żołnierze startujący w mistrzostwach będą dodatkowo klasyfikowani w półmaratonie w dwóch kategoriach: open i Najlepszy Węgorzewianin, Najlepsza Węgorzewianka. Szczegóły i kategorie na stronie internetowej półmaratonu).

Zapisy na półmaraton

do 21 kwietnia – online poprzez formularz zgłoszeniowy
1 maja – w biurze zawodów (w hali miejskiej) w godz. 15.00-20.00 (jeśli będą jeszcze wolne miejsca)
2 maja – na placu Wolności w godz. 7.30-10.00 (jeśli będą jeszcze wolne miejsca)

Zachęcamy do wypróbowania się w półmaratonie. Ponad 21 kilometrów to jednak ponad Twoje siły? Stań przy trasie. Wszystkich zachęcamy do kibicowania biegaczom!

Harmonogram XIII Półmaratonu Węgorza

7.30-10.15 zapisy i weryfikacja w biurze zawodów
9.00-13.00 XXI Biegi Uliczne Mazury Cud Natury
10.30 uroczyste otwarcie XIII Półmaratonu Węgorza
10.45 start honorowy (plac Wolności)
12.00 start ostry (Sztynort)
15.30 zakończenie półmaratonu, dekoracja zawodników i losowanie nagród rzeczowych wśród uczestników półmaratonu (plac Wolności)

Trasa biegu wznosi 21,0975 km, łączy Sztynort z Węgorzewem, a jej znaczna część wiedzie nad najpiękniejszymi jeziorami mazurskimi. Start w Sztynorcie usytuowany będzie tradycyjnie u bram architektonicznej perły regionu – pałacu Lehndorffów, a to będzie zaledwie zapowiedzią bajecznych widoków rozciągających się z trasy (most między Darginem a Kirsajtami, widok na jeziora Harsz i Święcajty). Ze wsi Ogonki zawodnicy wbiegną na drogę krajową nr 63 i następnie na biegnącą wzdłuż niej ścieżkę pieszo- rowerową. Do Węgorzewa maratończycy wbiegną  ul. Łuczańską. W mieście z ul. Łuczańskiej skręcą w prawo na ul. Przesiedleńczą, następnie pobiegną aleją Wojska Polskiego, ulicą Łąkową, Kraszewskiego, Sienkiewicza. Meta na placu Wolności

Trasa jest atestowana, w 100% pokryta nawierzchnią utwardzoną, co jeden kilometr oznaczona. Po drodze na zawodników czekają cztery punkty z wodą oraz – punkty kontrolne (skrócenie trasy powoduje dyskwalifikację).

Zawodników obowiązuje limit czasowy pokonania trasy: trzy godziny. Wszyscy, którzy nie dobiegną do mety do godz. 15.00, zobowiązani są do zejścia z trasy.

 

Wszystko o Półmaratonie Węgorza
– aktualności, regulamin, dokumenty do pobrania,
wyniki poprzednich edycji:
www.polmaratonwegorza.pl 

 

Wraz z XIII Półmaratonem Węgorza zorganizowane zostaną XXI Biegi Uliczne Mazury Cud Natury dla dzieci i młodzieży.

Organizatorzy: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Węgorzewie, Stowarzyszenie Święcajty Promocji i Rozwoju Sołectwa Ogonki, węgorzewskie Towarzystwo Sportowe Kormoran, 11. Mazurski Pułk Artylerii w Węgorzewie

(as/BP)
Fot. Anna Styrańczak/Biuro Promocji UM w Węgorzewie

Zdjęcia:

Wszelkie prawa zastrzeżone © Urząd Miejski w Węgorzewie

Realizacja: IDcom-web.pl