Festyny, pikniki: impreza darmowa

Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja

03 maja 2017 od: 15:00 do 17:00
Park Helwinga, Węgorzewo, węgorzewski, warmińsko-mazurskie
Miejsce: plac Wolności w Węgorzewie

Obchody 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Węgorzewie rozpoczną się o godz. 10.00 uroczystą mszą świętą w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. św. Piotra i Pawła. Po południu zapraszamy do startu w II Rodzinnym Rajdzie Rowerowym im. dh. Janka Biłata.

Organizator rajdu rowerowego: Klub 11. MPA, WSSK Węgorapa

zapisy: mba@wegorzewo.pl

Także po południu na placu Wolności odbędzie się część artystyczna obchodów Święta Narodowego 3 Maja. Wystąpi Orkiestra Dęta, chór Moderato (oba zespoły z WCK), grupy taneczne z domu kultury i klubu wojskowego oraz zespół jazzowy Small Band. Na dzieci czeka też zabawa i gry, w tym: IV Otwarte Mistrzostwa Węgorzewa w Puszczaniu Patyczków na Wodzie o Puchar Dyrektora WCK (w Parku Helwinga, zapisy na mostku w parku od godz. 13.30, starty od godz. 14.00).

Organizator części artystycznej: Węgorzewskie Centrum Kultury

Organizator Mistrzostw w Puszczaniu Patyczków na Wodzie: Młodzieżowa Rada Miejska w Węgorzewie

 

Uwaga! W razie złej pogody impreza zostanie przeniesiona do domu kultury!

 

Święto Narodowe Trzeciego Maja ustanowiono w 1919 r. oraz ponownie w 1990 r., w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja Rzeczypospolitej Obojga Narodów – pierwszej nowoczesnej, spisanej konstytucji w nowożytnej Europie (drugiej po amerykańskiej na świecie). Dokument ten (właściwa nazwa: Ustawa Rządowa z dnia 3 maja) został uchwalony 3 maja 1791 r. przez Sejm Wielki, zwołany w październiku 1788 r. Konstytucja regulowała ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów  

 

(as/BP)
Fot. Anna Styrańczak (BP/UM)

Wszelkie prawa zastrzeżone © Urząd Miejski w Węgorzewie

Realizacja: IDcom-web.pl