Sport: Pozostałe, impreza darmowa, impreza plenerowa

Mazury MTB. Wyścig rowerowy Bike Tour Węgorzewo

03 czerwca 2018 od: 10:00 do 15:00
Węgorzewo, Węgorzewo, węgorzewski, warmińsko-mazurskie
Miejsce: Węgorzewo
Jeden z cyklu emocjonujących wyścigów rowerowych Mazury MTB, składających się na klasyfikację generalną. Zawodnicy pojadą ścieżkami w okolicach wzgórza nad Święcajtami (zabytkowy cmentarz) i ośrodka Piękny Brzeg.

Bike Tour Węgorzewo rozegrany zostanie na rundach. Trasa prowadzić będzie po zboczach jeziora Święcajty w kierunku na półwysep Kal – dynamiczna, zróżnicowana, prawie w całości poprowadzona po krętych duktach leśnych (ok. 16 km, ok. 180 metrów przewyższenia, podłoże suche, twarde). 

  • Dystans maraton: cztery rundy (64 km)
  • Dystans półmaraton: dwie rundy (32 km)
  • Dystans hobby: jedna runda (16 km)

Organizator wprowadza limit wjazdu na czwarte okrążenie na dystansie maraton do godziny 14.00. Początek: godz. 11.00. O godz. 11.30 ruszy wyścig Mini Race, w którym udział mogą brać dzieci w wieku od 1 do 13 lat (podzielone na kategorie wiekowe). Warunkiem uczestnictwa w rywalizacji dziecięcej jest posiadanie sprawnego roweru i kasku.

Uwaga! Na uczestników wydarzenia czeka też strefa kibica, a w niej: stoisko fizjoterapeuty, do wylosowania rejs motorówką (dla całej rodziny!) lub lot spadochronem, prezentacja i nauka sportów wodnych, gry i zabawy, wspólne pieczenie pizzy, ognisko. Zapraszamy!


Rejestracja zawodników, aktualności, regulamin, galerie: http://www.mazurymtb.pl/

Biuro Bike Touru Węgorzewo:
Ośrodek Wypoczynkowy Piękny Brzeg, ul. Leśna 20, 11-600 Węgorzewo
recepcja@pieknybrzeg.pl  

 

Wyścig Mazury MTB ma na celu nie tylko popularyzację kolarstwa górskiego jako wspaniałego sportu wyczynowego, jest także propozycją aktywnego spędzenia wolnego czasu z rodziną na łonie natury. Chcesz pokonać swoje słabości, stawiasz sobie nowe cele, szukasz nowych tras? Odkryj Mazury!

Organizator: Stowarzyszenie Luz Grupa w Mrągowie, współorganizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Węgorzewie, Biuro Promocji gminy Węgorzewo

(as/BP)

Wszelkie prawa zastrzeżone © Urząd Miejski w Węgorzewie

Realizacja: IDcom-web.pl